Kolejny pomysł na wsparcie Kacpra Pluty

Kolejny pomysł na wsparcie Kacpra Pluty Fot. Facebook organizatorów zbiórki

Picie wody może pomóc w leczeniu Kacpra Pluty z Radomska? Okazuje się, że tak. Na profilu facebookowym PoMoc dla Kacpra Pluty pojawiła się propozycja nowego challangu. O nazwie #wodadlaKacpra. W jaki sposób można wesprzeć młodego chłopaka w powrocie do sprawności?

- Kochani ruszamy z challengem dla Kacpra #wodadlaKacpraPijemy wodę i pomagamy. Wyniki badań pokazują, że woda pełni bardzo ważna funkcje w całym Naszym organizmie. 2 szklanki wody po przebudzeniu - pomagają aktywować narządy wewnętrzne 1 szklanka wody 30min przed posiłkiem - pomaga w trawieniu, 1 szklanka wody przed kąpielą - pomaga obniżyć ciśnienie krwi (kto to wiedział?), 1 szklanka wody przed snem - zapobiega udarowi lub atakowi serca (dobrze wiedzieć!!!). Ponadto woda w czasie snu pomaga również zapobiegać skurczom nóg. Ponieważ mięśnie nóg szukają wilgoci, gdy się kurczą i budzą z bolesnym skurczem - piszą na profilu organizatorzy.

A jak piciem wody wesprzeć Kacpra?
Każda osoba włączająca się do akcji #wodadlakacpra nominuje 3 osoby lub więcej. Na wykonanie zadania są 24 godziny. Należy zobić zdjęcie wody lub siebie z wodą i wrzucić na swojego Facebooka z dopiskiem #wodadlakacpra. W treści posta wpisać nominacje dla osób oraz wkleić niniejszy tekst:

Wpłacamy na skarbonkę Kacpra www.siepomaga.pl/kacper-strazak kwotę według własnego uznania, jednak woda wypita na szczytny cel jest warta na pewno więcej niż 10 zł. Do dzieła Kochani. Kacper bardzo na Nas liczy. Nie pozwólmy aby wypadek przekreślił Kacpra marzenie o zostaniu zawodowym strażakiem.

Przypomnijmy. Kacper to 20 letni mieszkaniec Radomska, mimo młodego wieku miał już ustalony plan na życie - pragnął zostać zawodowym strażakiem. Dlatego już od 5 lat pomagał w ramach Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy. Nigdy nie przypuszczał, że sam będzie potrzebował pomocy. Niestety wypadek komunikacyjny z sierpnia 2020 roku odebrał mu stopę i nadzieję, na spełnienie jego marzeń. Jedyną szansą na powrót do sprawności jest obecnie zakup nowoczesnej protezy. To jednak koszt rzędu 70 tys. zł wraz z rehabilitacją. A niestety proteza i tak nie będzie z Kacprem na długo… trzeba ją będzie zmieniać co dwa lata.

Pomoc planują też Strażacy z OSP Bogwidzowy w Radomsku, w lutym będą startować ze specjalnym challengem 518 50 dla Kacpra. Ochotnicy chcą zaprosić do konkurowania i nagrywania zmagań w… przeciąganiu liny, a dodatkowo przy tym do wsparcia zbiórki pieniędzy na protezę i rehabilitację.

Więcej o:
kacper pluta pomoc dla kacpra pluty radomsko osp bogwidzowy challange dla kacpra challange picie wody dla kacpra
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE