Kolejny inwestor w Radomsku

W radomszczańskiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pojawi się kolejny inwestor. Tym razem będzie to Manuli Hydraulics Manufacturing sp. z o.o. W nowym zakładzie zatrudnienie... ››

W radomszczańskiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pojawi się kolejny inwestor. Tym razem będzie to Manuli Hydraulics Manufacturing sp. z o.o. W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie około 150 osób.

 

Na budowę inwestor planuje przeznaczyć 100 mln złotych. W nowej fabryce wytwarzane będą maszyny i systemy hydrauliczne wysokociśnieniowe na potrzeby m.in. przemysłu naftowego i morskiego. Będzie w niej prowadzona również działalność badawczo-rozwojowa oraz logistyczna.

 

Manuli Hydraulics Manufacturing sp. z o.o.  jest częścią międzynarodowego koncernu Manuli Rubber Industries. Zakłady grupy kapitałowej znajdują się we Włoszech, Czechach, Chinach, Brazylii i w Polsce - w Mysłowicach na Śląsku.

 

Manuli Hydraulics jest już dziewiątą firmą inwestującą w podstrefie Radomsko. Łącznie zatrudnionych w niej będzie 1250 osób, a nakłady inwestycyjne od momentu jej ustanowienia wyniosą 615 mln zł. Liczby te mogą wzrosnąć, ponieważ przez cały czas prowadzone są rozmowy z kolejnymi inwestorami.

 

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna w roku 2010 pozyskała już 10 nowych inwestycji. W drugim kwartale jej wyniki były najlepsze ze wszystkich 14 stref: umowy podpisano z pięcioma inwestorami.

Więcej o:
łsse strefa inwestycyjna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE