Kolejne „wielkie gabaryty” na A1. Droga będzie zablokowana

Kolejne „wielkie gabaryty” na A1. Droga będzie zablokowana

W nocy z 3 na 4 i z 4 na 5 listopada 2020 r. odbędą się dwa kolejne (z trzydziestu zapowiadanych) transporty wielkogabarytowe, prowadzone przez budowaną autostradę A1 na odcinku między Jeżowem i Piotrkowem Trybunalskim (i dalej do Łodzi). Transportowane będą ogromne konstrukcje kratownicowe, których rozmiary wymuszają na czas przejazdu całkowite wstrzymanie ruchu na autostradzie w kierunku Katowic. (Ze względu na gabaryty konstrukcja będzie przewożona niejako „pod prąd” po obu pasach prowadzących normalnie w stronę Katowic). W Tym czasie nieco spowolniony ruch w kierunku Łodzi będzie odbywał się w asyście pojazdów pilotujących.

- Aby zminimalizować uciążliwości dla kierowców, transporty będą prowadzone między godzinami 1.00 i 3.00 w nocy. Z pierwszych doświadczeń wynika że przejazd przez zamknięty 11 kilometrowy odcinek autostrady wynosi około kwadransa – wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Cała trasa przejazdu prowadzi z Woli Krzysztoporskiej przez Jeżów do Piotrkowa Trybunalskiego, dalej ulicami miasta do DK 12 i stamtąd do Łodzi.

Kolejny transport przewidywany jest w nocy z 9 na 10 listopada 2020 r. W dalszej kolejności przewozy będą się odbywały 2-3 razy w tygodniu do końca stycznia 2021 r.

Więcej o:
autostrada a1 a1 droga zamknięta droga utrudnienia transport ładunek gddkia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE