Kolejne warsztaty z fundacją „Foto Pozytyw”

Kolejne warsztaty z fundacją „Foto Pozytyw” Fot. Foto Pozytyw

W środę, 11 listopada 2020 r. odbyły się kolejne warsztaty Fundacji foto POZYTYW. Pod czujnym okiem trenerów Marcina Kwarty i Sebastiana Gałwy uczestniczki Akademii foto ART odkrywały tajniki fotografowania. Tematem warsztatów była: „Architektura znana i nieznana”.

- Świętowaliśmy Niepodległość, więc realizowaliśmy nasze cele w centrum miejskiej kultury, czyli w przestrzeni MDK Radomsko oraz jego otoczeniu. Fotografując architekturę, chcąc osiągnąć ponadprzeciętne efekty przed uczestnikami warsztatów, pojawiły spore wymagania. Ciekawe jest to, że w temacie warsztatów można fotografować dowolne obiekty znane wszystkim, jednak każdy może stać się ich odkrywcą na nowo. Możemy zatrzymywać w kadrze elementy, perły architektury, jak również już ginący odchodzący w zapomnienie świat. Możemy stać się dokumentalistą rzeczywistości lub nadać fotografii niepowtarzalny własny klimat – mówi Marcin Kwarta, prezes fundacji Foto Pozytyw.

- Nie ograniczamy się do pokazywania całości, smakujemy również w odkrywaniu detali. Wspólnie poszukujemy oraz pomagamy odkrywać interesujące punkty widzenia dla kursantów, pamiętając o przemyślanej kompozycji kadru fotograficznego przy wyborze ciekawego, plastycznego oświetlenia. Uczymy, że fotografując w myśl „architektura znana i nieznana”, kierujemy się własnym wyborem, obserwując dookoła otoczenie. Pracujemy na podstawie nabytych umiejętności: perspektywy, poszukiwań nietypowych zniekształceń mając na względzie poprawną kompozycję obrazu. Oczywiście podczas każdych plenerowych warsztatów wykorzystujemy już wcześniej zdobytą wiedzę, zatrzymując świat w kadrze fotograficznym – dodaje Marcin Kwarta.

Więcej o:
radomsko warsztaty fotografia foto pozytyw fundacja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE