Kolejne sukcesy zawodników UKS „Zapaśnik” Radomsko

Kolejne sukcesy zawodników UKS „Zapaśnik” Radomsko Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

W sobotę, 23 października reprezentacja UKS „Zapaśnik” Radomsko wzięła udział w XIV Memoriale Jana Czai w Katowicach.

UKS „Zapaśnik” Radomsko na zapaśniczych matach w Katowicach reprezentowało ośmiu zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: młodzik i dzieci. 

- Dla niektórych chłopców to pierwszy poważny start w przygodzie z zapasami. Trenerzy i zarząd traktują tegoroczne wyjazdy na zawody przede wszystkim jako okazję do nauki i cenny etap w procesie treningowym. Finalnie start można uznać za wyjątkowo udany.  Ze stolicy Śląska wracamy z dwoma brązowymi krążkami – mówią przedstawiciele klubu. 

Jako medaliści do rodzinnego Radomska powrócili Dawid Żuwalski kat. 85 kg (młodzik) i Jakub Molenda kat. 85 kg (dzieci), natomiast Oskar Kopeć startujący w kategorii 52 kg (młodzik) po dobrych walkach zajął miejsce V.

- Oskar musi jeszcze poczekać na upragniony medal. Wierzymy, że jego profesjonalnie podejście do treningu oraz sumienność już niedługo zaowocuje w miejsce na podium.  Z zawodów na zawody nasi zawodnicy prezentują coraz lepszą postawę co pozwala na pozytywną ocenę obranego harmonogramu i metod szkoleniowych – czytamy w komunikacie UKS „Zapaśnik” Radomsko. 

Opiekunem zawodników podczas sobotnich zawodów był Konrad Terka.

Więcej o:
radomsko sport zapasy radomsko uks zapaśnik radomsko memoriał jana czai katowice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE