Radomsko, Łódzkie 8.3o Niedziela, 22 Września 2019

Kolejne rządowe pieniądze na remonty dróg w powiecie

Powiat
Beata Januszewska

Na zwołanej 30 maja konferencji prasowej w biurze posłanki Anny Milczanowskiej przekazana została informacja o kolejnych pieniądzach rządowych jakie trafią do powiatu radomszczańskiego na przebudowy i remonty dróg.

Na konferencji obecni byli poseł Anna Milczanowska oraz radni powiatowi: Urszula Półrola, Paweł Chybalski i Michał Koski. Powiat radomszczański otrzyma blisko 300 tys. zł na przebudowę mostu w Faliszewie w gminie Przedbórz.

- Dzisiaj spotykamy się, ponieważ mamy kilka dobrych komunikatów dla mieszkańców Radomska i powiatu radomszczańskiego. Mianowicie blisko 300 tys. zł trafi do Faliszewa na przebudowę mostu przy drodze powiatowej. W budżecie powiatu są zarezerwowane pieniądze w wysokości około 50%
- mówiła Anna Milczanowska.

O stanie w jakiem jest wspomniany most, mówił Michał Koski.

- Na tym terenie droga powiatowa była nieremontowana od kilkunastu lat. Most w Faliszewie jest w stanie katastrofalnym. Od wielu lat mieszkańcy sołectw, na różnych spotkaniach prosili i wnioskowali o jego przebudowę. Inwestycja ta pochłonie 600 tys. zł. Połowa środków, czyli 50% zapłaci powiat radomszczański i drugie tyle będzie pochodzić z rządowych środków. Ta inwestycja najprawdopodobniej ruszy za kilka miesięcy, najprędzej we wrześniu
- mówił Michał Koski.

Dobra informacja dotyczy też Radomska. Bowiem na początku czerwca w Łodzi zostaną podpisane umowy na przebudowę ul. Jagiellońskiej – 2 125 000 zł (50% kosztów projektu) oraz na rozbudowę ul. Spacerowej 3 mln zł (35% kosztów projektu).

Kolejna umowa zostanie podpisana na inwestycję w Przedborzu na przebudowę ul. Korycińskiej 421 233 zł (50% kosztów projektu). Natomiast w Dobryszycach na przebudowę ulic: Północna, Akacjowa i Zaciszna za 590 tys. zł (50% kosztów projektu). W Żytnie na przebudowę ulic Kopernika i Armii Krajowej – 112 tys. zł (50% kosztów projektu). W Gomunicach na przebudowę ul. Wojska Polskiego – 623 524 zł (50% kosztów projektu). Pieniądze pozyskane zostały w ramach funduszu krajowego dróg samorządowych.

komentarze