Kolejne prace remontowe na drogach powiatowych

Kolejne prace remontowe na drogach powiatowych

Od kilku dni trwają prace przy modernizacji kolejnego odcinka ul. Piłsudskiego w Radomsku – od skrzyżowania z ul. Staffa i Jacka Soplicy do Szarych Szeregów.

Na odcinku ok. 685 metrów już niebawem położona zostanie nowa nawierzchnia, przebudowane będą pobocza. Na czas prowadzenie prac droga na tym fragmencie wyłączona została z ruchu kołowego (z dopuszczeniem wjazdów docelowych do posesji), objazd poprowadzony jest ulicami: Pana Tadeusza i ulicę Szarych Szeregów.

Modernizacja tego odcinka ul. Piłsudskiego jest elementem większej inwestycji, w skład której wchodzi siedem odcinków różnych dróg powiatowych – całkowity koszt tej inwestycji wyniesie ok. 10,8 mln zł, w tym dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład – 10,25 mln zł.

To jeszcze nie wszystkie inwestycje prowadzone obecnie na powiatowych drogach. W Łowiczu, gm. Kobiele Wielkie trwa budowa ok. 850 m. chodnika wraz z odwodnieniem jezdni. To także element większej inwestycji, która obejmuje jeszcze budowę chodnika w Kobielach Wielkich i Gorzędowie. Powiat pozyskał na ten cel 4,25 mln zł dofinansowania z programu Polski Ład.

Toczą się również prace przy budowie chodnika w Kajetanowie oraz przebudowie drogi w Kolonii Krępie. Szacunkowy koszt tego zadania to ok. 2 mln zł w tym: 1,67 mln zł dofinansowania z programu Polski Ład.

Więcej o:
Radomsko Powiat modernizacja drogi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE