Kolejne miliony w strefie ekonomicznej

W siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczono zezwolenia na rozpoczęcie działalności gospodarczej w podstrefach ekonomicznych. Trzy z nich dotyczyły radomszczańskiej strefy, w której działalność rozpoczną firmy Texus Poland sp. z o.o. oraz Eko-Kartex sp. z o.o. Swój zakład rozbuduje również HSV Polska. Przedsiębiorcy zainwestują łącznie 83,5 miliona złotych.

Radomszczańska podstrefa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno regionalnych, jak i zagranicznych przedsiębiorców. Obecnie zakłady buduje aż sześć firm: Ontex, RCO, Cobra Yachts, Cortizo, Eko-kartex i Aquila. Do grona nowych inwestorów dołączył  Texus Poland, którego budowa zakładu  planowana jest na jesień 2018. - Duże zainteresowanie przedsiębiorców radomszczańską podstrefą świadczy o jej  wyjątkowej atrakcyjności. Miniony rok był bardzo udany pod względem inwestycyjnym. Firmy, które otrzymały zezwolenia są w trakcie realizacji inwestycji, dzięki którym w mieście pojawią się dodatkowe miejsca pracy – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

W radomszczańskiej podstrefie ekonomicznej zainwestują:
TEXSUS POLAND Sp. z o. o. to spółka działająca w branży higienicznej. Celem inwestycji jest budowa nowego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Radomsku zajmującego się produkcją włóknin do zastosowań higienicznych.

W związku z nową inwestycją przedsiębiorca zamierza ponieść na terenie strefy kwalifikowane wydatki inwestycyjne w wysokości, co najmniej 70.341.152,00 zł w terminie do 31 grudnia 2022 roku oraz zatrudnić 35 pracowników w terminie do 31 stycznia 2020 roku i utrzymać zatrudnienie na tym poziomie do 31 stycznia 2025 roku.

Eko-Kartex Sp. z o. o. działa w branży papierniczej. Firma wybuduje zakład produkcyjny zlokalizowany w Radomsku, w którym produkowane będą opakowania z papieru, kartonu i tektury. Kwalifikowane wydatki inwestycyjne wyniosą co najmniej 6.500.000,00 zł.

HSV Polska planuje dokonać rozbudowy istniejącego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Radomsku wraz ze zwiększeniem mocy produkcyjnych i dostosowaniem możliwości produkcyjnych do wyższych wymagań i wprowadzenia nowych produktów. Firma zainwestuje 6.000.000 zł. Po realizacji inwestycji zatrudnienie w HSV będzie wynosić minimum 47 pracowników.

Info: Urząd Miasta w Radomsku

Więcej o:
strefa ekonomiczna inwestycja fabryka praca łsee
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE