Kolejna odsłona filmu „Miasto wczoraj i dziś”

W trzecim odcinku filmu pt. „Miasto wczoraj i dziś” poruszona zostaje tematyka związana z najnowszą historią Radomska, jego ekspansją terytorialną począwszy od lat 70-tych ubiegłego wieku oraz rozwojowi poprzez m.in. pozyskiwanie środków unijnych.

- Młode pokolenie radomszczan ma okazję dowiedzieć się kiedy i w jaki sposób rozrosło się Radomsko. Miasto, które teraz widzimy powstało w latach 70-tych oraz 80-tych, kiedy dołączono do niego poszczególne dzielnice – zauważa Jacek Porzeżyński z Biura Prasowego Urzędu Miasta Radomsko.

Film opowiada też o początkach zdobywania pieniędzy unijnych na modernizację, restrukturyzację oraz rozbudowę miasta, co przyczyniło się m.in. do powstania strefy inwestycyjnej w naszym mieście, która pomogła w zwalczaniu bezrobocia w naszym mieście.

- Możemy się także dowiedzieć o wkładzie szkół i młodzieży w budowanie demokracji. Od roku 1990 demokracji doznają nie tylko dorośli mieszkańcy miasta, ale również Ci, którzy wstępują w dorosłość. Pojmowanie demokracji poprzez m.in. wykłady w szkołach również jest przykładem, jak rozwija się nasze miasto – podsumowuje Jacek Porzeżyński.

Pierwszą część docinka można obejrzeć w tym miejscu, natomiast drugą w tym miejscu.

Więcej o:
urząd miasta radomska miasto radomsko film radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE