Kolejna akcja „Bezpieczny powiat radomszczański”. Policjanci nałożyli ponad 100 mandatów

Kolejna akcja „Bezpieczny powiat radomszczański”. Policjanci nałożyli ponad 100 mandatów Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy mundurowi wspomagani przez grupę „Speed” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, jak również policjantów z ościennych komend, po raz kolejny zorganizowali działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny powiat radomszczański”.

W sobotę, 24 listopada 2023 roku z inicjatywy policjantów z radomszczańskiej komendy przeprowadzono działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Bezpieczny powiat radomszczański”. W prowadzonej akcji mundurowych z Radomska, wspomogli funkcjonariusze z łódzkiej grupy „Speed” oraz z ościennych komend: z Tomaszowa Mazowieckiego, Pajęczna, Bełchatowa i Wielunia.

Działania te ukierunkowane były przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu radomszczańskiego, zarówno wśród kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- Podczas służby funkcjonariusze zwracali uwagę na kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów, a w szczególności przekraczających dopuszczalną prędkość. Pod lupą mundurowych były również zachowania kierujących w okolicy przejść dla pieszych, czy nie wyprzedzają w ich rejonie, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Oprócz kontroli prędkości weryfikowany był również stan trzeźwości kierowców. Ponadto, policjanci bacznie przyglądali się zachowaniom niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania miały charakter zarówno dynamiczny jak i statyczny – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Podczas całodniowej akcji policjanci odnotowali 131 wykroczeń. Mundurowi łączenie nałożyli 107 mandatów karnych.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja radomsko akcja bezpieczny powiat radomszczański kontrole prewencja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE