Kolędy i pastorałki w SOSW

Kolędy i pastorałki w SOSW

Tradycyjnie, jak co roku w okresie przedświątecznym, w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Radomsku, 8 grudnia odbył się IV Festiwal Kolęd i Pastorałek.

W magicznej atmosferze piernikowych dekoracji, blasku choinkowych lampek i świec, nasi uczniowie z wielkim przejęciem prezentowali przygotowane przez siebie kolędy i piosenki świąteczne.

Wspólne kolędowanie w SOSW wywołuje zawsze wiele emocji i wzruszeń, ponieważ stwarza możliwość zaprezentowania umiejętności i zdolności, które tkwią w osobach niepełnosprawnych.

- Część naszych niemówiących podopiecznych wspomagała się alternatywnymi metodami komunikacji, takimi jak gesty Makatonu lub obrazkowe symbole PCS. Za swój trud i zapał każdy uczestnik Festiwalu tradycyjnie otrzymał słodki upominek. W tym roku były to piernikowe bałwanki. Dzięki wspólnemu kolędowaniu nasi uczniowie, ich opiekunowie i nauczyciele przeżywają wiele pozytywnych wzruszeń, radość i magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Mamy poczucie wspólnoty oraz świadomość potrzeby kontynuowania przepięknej, polskiej tradycji – mówi Anna Cieślak, nauczycielka w SOSW.

Więcej o:
sosw koncert świąteczny boże narodzenie radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE