Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko ma już 5 lat

Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko ma już 5 lat Fot. Klaudia Gajda

W tym roku Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko obchodzi 5-lecie istnienia. Z tej okazji w piątek, 2 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się jubileuszowa uroczystość.

W programie spotkania było ogłoszenie wyników Radomszczańskiej Triady Biegowej 2022. Podsumowanie wydarzeń od 2017 roku oraz zaprezentowanie 50 maratonów Rafała Kawki. Były oczywiście wspomnienia i tort.

Galę poprowadzili Justyna Szladerba i Sebastian Pierzchalski.

- W ciągu tych pięciu lat Klub stworzył wiele wyjątkowych wydarzeń - mówiła Justyna Szladerba.

KBKS organizował m.in.: Radomszczański Półmaraton, Radomszczański Bieg Nocny, Bieg Stolarza, Radomszczański bieg Niepodległości, Bieg „Policz się z Cukrzycą” oraz wiele innych.

Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko został założony w grudniu 2017 roku. Klub składa się z 5 drużyn: Biegacze w Radomsku, Rowerzyści w Radomsku, Pierzchalski Cycling Team, Morsy w Radomsku oraz Akademię KBKS Radomsko. Głównym celem klubu jest promowanie aktywności fizycznej w regionie poprzez organizowanie imprez sportowych, eventów, treningów dla mieszkańców miasta. Drugim ważnym celem dla klubu jest reprezentowanie miasta na imprezach sportowych. Klub ma obecnie prawie 70 członków: aktywnych kolarzy, biegaczy, triathlonistów a także działaczy. KBKS zrzesza utytułowanych sportowców a także amatorów z regionu radomszczańskiego w różnym wieku. Wśród nich są m.in medaliści Mistrzostw Polski oraz Świata. KBKS Radomsko został wyróżniony na 3 miejscu w plebiscycie na najlepszy klub w powiecie radomszczańskim zorganizowanym przez Dziennik Łódzki. Klub posiada licencje Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Więcej o:
kbks kbks radomsko jubileusz sebastain pierzchalski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE