Kodrąb: w ramach akcji „Świeć przykładem” policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe

Kodrąb: w ramach akcji „Świeć przykładem” policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe Fot. KPP Radomsko

Najmniejszy nawet element odblaskowy zwiększa bezpieczeństwo pieszego i rowerzysty na drodze. Dzięki temu kierowca ma szansę na reakcję na nasz widok i bezpieczne wyminięcie. By wciąż przypominać o ważności takich zachowań, trwa 6 edycja policyjnej kampanii informacyjno – edukacyjnej pn. „Świeć przykładem”.

Policjanci radomszczańskiej drogówki wraz z przedstawicielami gminy Kodrąb w sposób praktyczny przypominali wszystkim niechronionym o konieczności wzmacniania swojego bezpieczeństwa na drodze. Najlepszym sposobem jest noszenie elementów odblaskowych. Ich widoczność w ciemności jest zwielokrotniona i pomaga kierowcom w świetle pojazdu dostrzec pieszego lub rowerzystę z bezpiecznej odległości. Ma on czas na reakcję, zmniejszenie prędkości i prawidłowe wyminięcie.

- Należy zwrócić uwagę, że okres zimowy jest dużym zagrożeniem dla niechronionych na drodze. To właśnie oni są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo i mają najmniejsze szanse w zderzeniu z samochodem. W chwili obecnej dochodzi czas świątecznych zakupów i intensywnego ruchu ulicznego. Chwila zamyślenia i brak odblasku może nas kosztować zdrowie lub życie – podkreśla Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. 

Policjanci nieustannie apelują o ostrożność, szczególnie w okresie przedświątecznym i przy tak niesprzyjającej pogodzie.

- Lepiej się spóźnić, ale w ogóle dotrzeć do celu. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych – mówi Agnieszka Kropisz.

Więcej o:
policja radomsko kodrąb akcja świeć przykładem kamizelki odblaskowe bezpieczeństwo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE