Koalicja Obywatelska wygrywa wybory do Rady Miejskiej w Radomsku

Koalicja Obywatelska wygrywa wybory do Rady Miejskiej w Radomsku

Radomszczańska Koalicja Obywatelska, zdecydowanie wygrała wybory do Rady Miejskiej w Radomsku. Kandydaci Koalicji zdobyli 7 mandatów, a także największą liczbę głosów radomszczan.

Radni Koalicji Obywatelskiej, którzy zasiądą w kadencji 2018-23 to Dorota Sujka, Dariusz Kopeć, Łukasz Więcek, Jarosław Zacharewicz, Jakub Jędrzejczak, Rafał Dębski oraz  Katarzyna Wośko.

Na listę Koalicji zagłosowało 4599 radomszczan.

Drugi wynik uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Do rady udało się wprowadzić pięciu radnych: Bartłomieja  Biskupa, Tadeusza Kubaka, Andrzej Kucharskiego, Piotra Lewandowskiego  i Daniela Serwę.

Na listę Prawa i Sprawiedliwości głos oddało 3992 osób.

Czterech radnych będzie miał klub Razem dla Radomska. Mandat uzyskali: Jarosław Ferenc (w przypadku, gdy ponownie zostanie prezydentem jego miejsce zajmie kolejna osoba z listy), Grzegorz Minecki, Paweł Kałdoński i Jadwiga Łysik.

Na listę RdR zagłosowało 3389 osób.

Wspólny Samorząd w radzie będzie reprezentowany przez troje radnych Beatę Kowalską, Jacka Gębicza i Andrzeja Otolińskiego.

3029 – tylu wyborców zagłosowało na listy kandydatów Wspólnego Samorządu.

Dwa mandaty przypadły w udziale KW Wioletty Pal. W radzie zasiądą Robert Lewandowski i Wioletta Pal (w przypadku, gdy zostanie wybrana na urząd prezydenta, w radzie zasiądzie kolejna osoba z listy).

Na listę KW Wioletty Pal głos oddało 2027 osób.

Komitety, które nie wprowadziły radnych to SLD (900 głosów), KW "Miasto Otwarte" Dawida Wawryki (1133 głosów) i Wolni i Solidarni (103 głosy).

Więcej o:
wybory wybory radomsko wybory 2018
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE