Koalicja Obywatelska chce nadzywczajnego posiedzenia rady. Reszta klubów na nie

Koalicja Obywatelska chce nadzywczajnego posiedzenia rady. Reszta klubów na nie

Na informacje, że do przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku, Rafała Dębskiego, wpłynął wniosek sześciu radnych Koalicji Obywatelskiej, o zwołanie sesji nadzwyczajnej, zareagowali radni PiS, RdR i Wspólnego Samorządu. Do naszej redakcji wpłynęło ich oświadczenie.

Wniosek, radni Koalicji Obywatelskiej, argumentowali chęcią wysłuchania informacji: przedstawicieli organizacji pracodawców o sytuacji gospodarczej w Radomsku, przedstawiciela szpitala o przygotowaniach do gwałtownego wzrostu zachorowań, z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o możliwości dodatkowego wsparcia osób starszych, oraz zdania prezydenta o możliwości pomocy przedsiębiorcom dotkniętym skutkami pandemii, możliwości zwolnienia ich z podatku od nieruchomości, zawieszenia czynszów i opłat.

Oświadczenie klubów PiS, RdR i WS:

Zwołanie w okresie pandemii koronawirusa budzi niepokój radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości, Razem dla Radomska i Wspólnego Samorządu. Do naszej redakcji trafiło ich stanowisko.

Z informacji pozyskanych z Urzędu Miasta oraz wypowiedzi niektórych radnych Klubu KO wynika, że radni ci zmierzają do zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miejskiej, planowanej ponoć na przyszły tydzień.

To lokalny akt wyraźnego sabotowania usiłowań administracji rządowej, w tym służb sanitarnych zdeterminowanych w walce o powstrzymanie epidemii koronawirusa, a ponadto świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności mogącej przynieść opłakane skutki dla radomszczan.

Zwracamy się z apelem do pomysłodawców zwołania sesji w najtrudniejszym czasie, decydującym o rozwoju epidemii, by odstąpili od tego zdumiewającego pomysłu. To niepotrzebne bezpośrednie narażanie zdrowia i życia pracowników Urzędu Miasta, radnych, osób postronnych, pracowników komunikacji społecznej.

Czyżby interes polityczny, którego sensu dopatrzeć się nie możemy, przesłonił rozsądek?

Zdaniem Głównego Inspektora Sanitarnego  dwa najbliższe tygodnie będą kluczowe w walce o powstrzymanie tej śmiercionośnej epidemii. Pomysł radnych Koalicji Obywatelskiej wyraźnie staje naprzeciw jej powstrzymywaniu.

Jak będzie można przekonywać radomszczan do dalszego pozostawania w domach, skoro osoby zaufania publicznego wyraźnie te zalecenia chcą zlekceważyć? Nie możemy się na to zgodzić.

Ponadto sesja nadzwyczajna zwoływana jest przede wszystkim w celu podjęcia pewnych ważnych dla gminy uchwał. wnioskodawcy zaś w programie sesji nie umieścili rozpatrywania żadnych projektów uchwał. Wniosek nie zawiera żadnych ważnych rozwiązań a nawet zarysu pomysłów. Radni w celu uzyskania informacji nie muszą zwoływać sesji nadzwyczajnej. Mają wiele innych narzędzi, by je pozyskać. Dodatkowe angażowanie pracowników szpitala, MOPS i innych instytucji do przygotowania i referowania przed Radą Miejską w czasie, w którym każdą chwilę poświęcają na walkę z pandemią i pomoc mieszkańców, jest niegodziwością.

Wobec powyższego zgodnie deklarujemy, że w przypadku uporczywego trwania Klubu KO w swym zamyśle, nie weźmiemy udziału w zwołanej w najbliższym czasie sesji Rady Miejskiej. Szanujemy zdrowie i życie swoje i mieszkańców naszego miasta. To nie czas na polityczne manifestacje.

Oświadczenie zostało także wysłane do Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi i parlamentarzystów z naszego okręgu.

Więcej o:
koronawirus koronowirus radomsko rada miejska rada radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE