KO w Radomsku apeluje do koalicyjnych radnych: „nie głosujcie za podwyżkami dla prezydenta i radnych”

Miejscy radni Koalicji Obywatelskiej zaapelowali do radnych Prawa i Sprawiedliwości, Razem dla Radomska i Wspólnego Samorządu, by zagłosowali przeciw podwyżce wynagrodzenia dla prezydenta Radomska, przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miasta oraz diet radnych.

- Który przedsiębiorca, któremu spadają przychody podnosi wynagrodzenia swoich pracowników? W sytuacji, gdy mamy rosnącą inflację, kto zwiększa sobie wynagrodzenie? Intencje prezydenta są oczywiste. Idzie po maksymalną stawkę bez żadnej refleksji – mówił podczas konferencji prasowej radny Rafał Dębski.

Jak podkreślił, w trudnych ekonomicznie czasach, należy szukać oszczędności, aby można było przetrwać, a nie podnosić wynagrodzenia. 

- Apelujemy do radnych wszystkich ugrupowań znajdujących się radzie miejskiej o to aby nie podejmowali tej uchwały, aby powiedzieli „NIE”. My w piątek tak właśnie postąpimy – dodał.

- Trzeba regulować co jakiś czas płace, także prezydenta i radnych, ale w tej kadencji wysokość diet już regulowaliśmy. Pan prezydent musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Radomsko ma dobrą sytuację finansową, czy złą. Miasta nie stać na pensje dla urzędników, kilkudziesięciu z nich zarabia najniższa krajową. Radna Katarzyna Wośko wnioskowała o ulgi dla przedsiębiorców, ale usłyszała, że miasta na nie nie stać. Radni wnioskują o zwiększenie dopłat do żłobków. Również usłyszeli, że miasto nie ma pieniędzy. Brakuje również pieniędzy dla stowarzyszeń i organizacji. A na radykalną podwyżkę dla prezydenta i radnych pieniądze są. Rozumiem, że radni mają obowiązki, ale nie rozumiem tak drastycznej podwyżki chociażby dla wiceprzewodniczących Rady. Wiceprzewodniczący będą zarabiać więcej, niż etatowi pracownicy Urzędu Miasta. To jest oburzające – stwierdził radny Łukasz Więcek.

Głosowanie w sprawie podwyżek odbędzie się podczas piątkowej (26 listopada) sesji Rady Miejskiej w Radomsku.

Czytaj też: Wynagrodzenie prezydenta i diety radnych w Radomsku „poszybują”. Ile będą zarabiać?

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko koalicja obywatelska radni apel podwyżki dla prezydenta i radnych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE