Kletnia: Pijana kierująca uszkodziła ogrodzenia trzech posesji, zaparkowane auto i dwa słupy energetyczne

Kletnia: Pijana kierująca uszkodziła ogrodzenia trzech posesji, zaparkowane auto i dwa słupy energetyczne Fot. KPP Radomsko

29-letnia mieszkanka województwa śląskiego potwierdziła tezę, że nietrzeźwy za kierownicą stwarza zagrożenie dla siebie oraz innych. Kierująca mercedesem A45 miała w organizmie 0,8 promila alkoholu.

7 maja 2022 roku, o godzinie 2.30 policjanci zostali skierowani do miejscowości Kletnia, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalili, że 29-letnia kierująca mercedesem A45 jadąc z Kamieńska w kierunku Gomunic nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenia trzech posesji, jaguara znajdującego się na terenie jednej z działek oraz słupy energetyczne zrywając przy tym napowietrzne linie.

-Kobieta wyszła z samochodu o własnych siłach, nie odniosła obrażeń ciała zagrażających jej życiu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało w jej organizmie 0,8 promila alkoholu. Podczas rozmowy z mundurowymi tłumaczyła, że przebywając na imprezie pokłóciła się z partnerem i zdenerwowana wsiadła za kierownicę - mówi Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

29-latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem alkoholu lub innego środka podobnie działającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz kierowania pojazdami. W tym przypadku kobieta musi się liczyć również z koniecznością naprawienia szkód mienia jakie wyrządziła.

Więcej o:
wypadek kletnia pijana kletnia wypadek nietrzeźwa kletnia policja policja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE