Klasy mundurowe rywalizowały na biwaku w Białym Brzegu

Klasy mundurowe rywalizowały na biwaku w Białym Brzegu Fot. KPP Radomsko/ZSP nr 1 Radomsko

Uczniowie klas pierwszych funkcjonujących w Zespole Szkół Ponadpodstawowych numer 1 w Radomsku przez trzy dni zmagali się z przygotowanymi dla nich zadaniami, niekiedy z bólem i pojawiającymi się słabościami.

Kolejny już raz w dniach 14-16 czerwca 2023 roku ZSP nr 1 (klasy mundurowe i rehabilitacyjno-zdrowotne ) we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Radomsku i innymi podmiotami zorganizowali w Stanicy Harcerskiej w Białym Brzegu biwak dla klas mundurowych.

Podczas biwaku młodzież uczestniczyła w różnorodnych zajęciach, grach zespołowych, apelach czy leśnych manewrach. Każda z drużyn zbierała punkty. Niezbędnym elementem była musztra policyjna i wiążąca się z nią dyscyplina. Funkcjonariusze ruchu drogowego przypomnieli młodzieży jakie obowiązki ma każdy użytkownik drogi. O zabezpieczaniu śladów na miejscu zdarzenia opowiadał policyjny technik kryminalistyki.

- Działania te mają na celu wskazanie młodym ludziom jak ważna jest umiejętność życia w zgodzie w grupie rówieśniczej, szukanie wspólnych rozwiązań, zdrowa rywalizacja oraz szeroko rozumiana odpowiedzialność. Kolejnym celem organizatorów było również propagowanie życia odpowiedzialnego, wolnego od wszelkich uzależnień – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Na biwaku był realizowany program profilaktyczny Uzależnienia behawioralne „Znam - omijam" we współpracy z Urzędem Miasta w Radomsku.

W piątkowe przedpołudnie młodzież uczestniczyła w zajęciach programowych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Radomsku i absolwentem naszego liceum (klasa rehabilitacyjno-zdrowotna) Przemysławem Stalką z Tytani Radomsko.

Na zakończenie biwaku najbardziej wyróżniające się drużyny oraz uczniowie otrzymali drobne nagrody.

Więcej o:
policja radomsko zsp 1 radomsko klasy mundurowe biwak biały brzeg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE