Kinomatt o filmie "Piła Mechaniczna 3D"

Ukazał się kolejny odcinek autorskiego videobloga, Macieja Sygitowicza, "Kinomatt". Tym razem po lupę bierze film "Piła mechaniczna 3D".

foto: kadr z kinomatta/youtube.comUkazał się  kolejny odcinek autorskiego videobloga, Macieja Sygitowicza, "Kinomatt". Tym razem po lupę bierze film "Piła mechaniczna 3D".

Film "Piła mechaniczna 3D", to w skrócie opowieść o młodej kobiecie Heather Miller, która wyrusza wraz ze swoim chłopakiem Ryanem  do Newt, małego miasteczka w Teksasie. Na miejscu, prawnik Farnsworth Riehle przyznaje Heather, odziedziczony po babci stary dwór. Dziewczyna spotyka tam swojego dalekiego kuzyna, Leatherface'a, który skrywa pewną tajemnicę (za filmweb.pl).

Nie ukrywam, że z niecierpliwością czekałem na kolejnego „Kinomatta”. Pierwsze odcinki pokazały, że kino, a właściwie recenzje filmów można pokazać w sposób oryginalny i nietuzinkowy. Najnowszy  odcinek zaczyna się tym razem dość nietypowo. Nie w sali MDK-u, a w zimowej scenerii.  Autor bloga, ucieka bowiem po śniegu przed ucharakteryzowanym na filmowego bohatera, z piłą mechaniczną w ręku. Polała się nawet krew... (musicie to zobaczyć).

Już w pierwszych kadrach magazynu pojawia się informacja, że odcinek jest przeznaczony dla widzów pełnoletnich. Dobre posunięcie, gdyż zawiera drastyczne sceny wyjęte prosto z filmu (i nie tylko). Oprócz opowieści o najnowszej teksańskiej masakrze, Maciej Sygitowicz, przypomina poprzednie wersje filmu. W większości recenzje są nieprzychylne dla całej sagi. Tu przyznaję rację autorowi, bo pomijając obsadę aktorską czy ich grę, ja nie kupuje wizji scenarzystów i reżyserów o psychopacie, który ugania się za ludźmi z piłą, która kojarzy mi się bardziej z ogrodem, niż możliwością kogoś poćwiartowania.

"Piła mechaniczna 3D" otrzymała od "Kinomatta" - "kciuka w dół". Dlaczego? Obejrzyjcie sami!

W "Kinomacie" tradycyjnie jest konkurs dotyczący filmu. Do wygrania filmy na DVD i książki. W kinie Miejskiego Domu Kultury film będzie wyświetlany do 24 stycznia, o godz. 18 i 20.

Więcej o:
kinomatt kino mdk mkiejski dom kultury wideoblog
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE