Kino MDK w Radomsku zaprasza. Repertuar od 21 do 23 października

Kino MDK w Radomsku zaprasza. Repertuar od 21 do 23 października

Co warto obejrzeć w kinie MDK w Radomsku?

Medjugorje 2D lektor 21.10.2022, godz. 17.00

Dyskusyjny Klub Filmowy - Sacrum w Filmie. Bilety: 10 zł (sala kameralna)

Reżyseria: Jesús García Colomer. Scenariusz: Jesús García Colomer / Borja Martínez-Echevarría. Gatunek: Dokumentalny. Produkcja: Hiszpania 2021. Czas trwania: 120 minut. Ograniczenie wiekowe: od 15 lat

Opis filmu:

Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co Kościół do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać. O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a Kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną… Wieść o przesłaniu Maryi z Medjugorje, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała cały świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorje zmieniło ich życie.

Dziś Watykan stoi na stanowisku, że choć na ostateczne stanowisko w sprawie objawień jeszcze za wcześnie, to Medjugorje jest pełnoprawnym miejscem kultu. Film „Medjugorje” to próba  odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu. „Medjugorje” to film, który pozwala dotknąć tajemnicy.

Filonek Bezogonek 2D dubbing

Bajkowy Poranek Filmowy  Bilety: 10 zł (sala kameralna) 23.10.2022 r. godz. 10.30

Reżyseria: Christian Ryltenius, scenariusz: Johan Bogaeus, gatunek: Animacja/Familijny, produkcja: Szwecja 2020, czas trwania: 67 minut , ograniczenia wiekowe: b.o.

Opis filmu:

Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności! Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek - Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów. Filonek Bezogonek to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Ukochana i kultowa postać szwedzkiej literatury dla dzieci w nowej ekranizacji!

Więcej o:
kino mdk mdk radomsko repertuar kina mdk kino w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE