Kino MDK w Radomsku zaprasza. Repertuar od 10 do 14 lutego

Kino MDK w Radomsku zaprasza. Repertuar od 10 do 14 lutego

Co warto zobaczyć w Kinie Pasja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku? Prezentujemy repertuar od 10 do 14 lutego.

Cicha ziemia 2D
reż. Agnieszka Woszczyńska, dramat, Polska/Czechy /Włochy 2021, 113 minut, od 15 lat
10.02.2023, godz. 18.00
Bilety: 10 zł (sala kameralna)

Tytułowa cisza nie ma w sobie nic sielskiego, choć akcja filmu rozgrywa się w wakacje, na włoskiej wyspie, gdzie wynajmują dom z widokiem Anna (Agnieszka Żulewska) i Adam (Dobromir Dymecki). Z daleka, jak wiadomo, widok jest piękny, dlatego małżeństwo woli zachować dystans (fantastycznie uchwycony w zdjęciach Bartosza Świniarskiego, operatora „Niepamięci” Christosa Nikou). Pełna lodówka, pełne portfele, zabezpieczone alarmem drzwi i równie szczelnie zamknięte oczy gwarantują im ochronę przed kontaktem z rzeczywistością – do czasu, gdy odkryją, że w posiadłości nie działa basen. Usterka, której natychmiastowej naprawy żądają, niebezpiecznie rozszczelni jednak ich strefę komfortu, powodując przeciek, którym do wygodnego, zautomatyzowanego życia pary wedrą się chaos, strach i śmierć. A błoga cisza okaże się zwykłą zmową milczenia.

Trzymający w napięciu film Agi Woszczyńskiej pozwala, by pod gładką powierzchnię powolutku podchodziły wrzące emocje. Ale zagrożony małżeński status quo to tylko metafora szerszej, politycznej alienacji i obojętności, z jaką od lat obserwujemy unoszące się na wodzie trupy. Do motywu utraconej niewinności odsyła zresztą obsada: w roli nurka wystąpił tu sam Jean Marc-Barr, bohater kultowego „Wielkiego błękitu”.

Od czasu premiery „Cichej ziemi" na festiwalu w Toronto granice rzeczywistości gwałtownie się przesunęły – znajdują się teraz tuż pod naszymi oknami. I choć to gorzka konstatacja, brawurowy debiut polskiej reżyserki doskonale trafia w swój czas.


Kosmiczna przygoda Allana  2D dubbing
reż. Amalie Næsby Fick, animacja/familijny, Dania 2022, 80  minut, od 4 lat
Spotkaniu towarzyszyć będą rodzinne warsztaty plastyczne
12.02.2023, godz. 10.30
Bilety: 10 zł (sala kameralna)

Seans walentynkowy: Piosenki o miłości 2D
reż. Tomasz Habowski, dramat, Polska 2021, 90 minut, od 15 lat
14.02.2023, godz. 17.00
Bilety: 10 zł (sala kameralna)

Więcej o:
kino mdk mdk radomsko repertuar kina mdk kino w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE