Kim jest Michael Kors? Jakie tajemnica kryją się za jego sukcesem

Kim jest Michael Kors? Jakie tajemnica kryją się za jego sukcesem

Michael Kors to ważne nazwisko w świecie mody. Uwielbiają go nie tylko gwiazdy, ale przeciętni odbiorcy. Wszystko dlatego, że projektant stara się, aby jego ubrania przede wszystkim dobrze leżały na osobie, która je nosi. Ważne jest też dla niego, żeby każdy się w nich dobrze czuł. Te cechy sprawiły, że Michaela Korsa pokochały miliony osób na całym świecie. Jednak warto pamiętać, że to nie tylko projektant modowy, ale przede wszystkim ciekawa osobowość! Co powinniśmy o nim wiedzieć i czego możemy się od niego nauczyć?

Projektant dba o różnorodność w swoich kolekcjach!

Kolekcje Michaela Korsa nie bez powodu pokochały miliony osób na całym świecie. Cechuje je nie tylko doskonała jakość i świetny design, ale przede wszystkim różnorodność. Michael Kors nie ogranicza się do jednej grupy odbiorców, a stara się dotrzeć do szerokiej szerzy. To jeden z ważnych czynników jego sukcesu! Tak naprawdę nie ma osoby, która nie odnalazłaby dla siebie odpowiedniej rzeczy w kolekcji projektanta. Michael Kors projektuje dla kobiet oraz mężczyzn. W dodatku pamięta, że ludzie mają różne figury i wymiary, więc w jego kolekcjach każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zapominajmy jednak, że Michael Kors, to nie tylko ubrania. W jego kolekcjach znajdziemy też buty i torebki ze skóry. Natomiast zegarki Michael Korsto obecnie jedne z najczęściej wybieranych egzemplarzy. W kolekcji nie brakuje też perfum, a sam projektant nie ukrywa, że kocha zapachy. 

Michael Kors nie boi się próbować nowych rzeczy!

Projektant jest bardzo utalentowany, ale nie ogranicza się tylko do jednego zajęcia. W dzieciństwie i młodości próbował swoich sił jako aktor oraz model. Już w wieku 4 lat wystąpił w reklamie popularnych płatków śniadaniowych. Przez pewien czas myślał, że zostanie aktorem. Jednak szybko stwierdził, że nieustanny udział w castingach i oczekiwanie w niepewności na kolejną rolę, to nie życie dla niego. Dlatego postawił na zajęcie, które od początku dostarczało mu wiele przyjemności, czyli szkicowanie ubrań. Jednak nie spoczął na lauracha i teraz, gdy jest jednym z najbardziej popularnych projektantów, nadal nie boi się próbować nowych rzeczy. Projektant również pisze, a wiele z jego tekstów znalazło się w książkach na temat mody. W dodatku był jurorem w popularnym show telewizyjnym Project Runway, który zdobywa liczne nagrody. Jak widać, Michaelowi Korsowi nie tylko kariera projektanta doskonale wychodzi, ale sprawdza się w różnych dziedzinach.

Nigdy się nie poddaje i dąży do obranego celu!

Warto też pamiętać, że sukces Michaela Korsa nie jest przypadkowy. Projektant zawdzięcza go nie tylko ogromnemu talentowi i umiejętności zrozumienia potrzeb, ale przede wszystkim uporowi i determinacji w dążeniu do celu. Młody Michael szybko porzucił studia Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku, aby zacząć pracę dla jednego z nowojorskich butików. Jednak to nie wystarczyło ambitnemu młodzieńcowi! W wieku 23 lat przekonał Annę Wintour, siejącą postrach naczelną Vouge, aby przejrzała jego pracę. Dzięki temu udało mu się ugruntować swoją pozycję w świecie mody. Szybko więc jego kolekcje trafiły do słynnych amerykańskich sklepów takich, jak Bloomingdales, Lord & Taylor i Saks Fith Avenue. Niestety szczęście na pewien czas odwróciło się od Michaela i w 1990 roku jego firma zbankrutowała. Projektant jednak się nie poddał i szybko otworzył kolejną, która oferowała tańsze projekty. To okazało się strzałem w dziesiątkę! Obecnie marka Michael Kors przynosi ogromne dochody, a jej szacunkowa wartość przekracza miliard dolarów. 

Sukces często potrzebuje wsparcia!

Michael Kors olbrzymi sukces zawdzięcza przede wszystkim swojemu talentowi i ogromnej pracy. Jednak mogłoby mu się to nie udać, gdyby nie wsparcie bliskich. To właśnie matka ułatwiła małemu Michaelowi doskonalenie swoich umiejętności. Pozwoliła mu zaprojektować suknię, a także dobrać uczesanie na swój drugi ślub, gdy syn miał zaledwie 5 lat. Już w tym wieku Michael wykazywał się ogromnym talentem, który niestety nie spotkał się z akceptacją równieśników. W szkole był dręczony, ale ogromne wsparcie rodziny sprawiło, że nie zrezygnował swojej olbrzymiej pasji. 

Podsumowując, od Michaela Korsa można nauczyć się bardzo wiele. Obserwacja losów projektanta pozwala nam się przekonać, że sukce nie zawsze przychodzi łatwo i często potrzebuje wsparcia. Po drodze mogą nas czekać porażki i nie unikniemy wielu błędów. Jednak warto wyciągać z nich wnioski i dążyć do obranego celu dokładnie tak, jak robił to Michael Kors.

Materiał partnera.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE