Kilka pomysłów na relaks dla par

Kilka pomysłów na relaks dla par

Współczesne tempo życia potrafi wpływać destrukcyjnie nawet na najbardziej udany związek. Mierząc się z nieustannym pośpiechem i stresem często zapominamy o potrzebach własnych i naszej drugiej połówki. Z tego powodu warto od czasu do czasu pozwolić sobie na chwilę wytchnienia we dwoje. W całej Polsce powstaje coraz więcej profesjonalnych gabinetów oferujących masaże i inne przyjemne zabiegi dla zakochanych.

Odpoczynek niejedno ma imię...

Spędzanie wolnych dni we dwoje nie jest wcale rzeczą tak prostą, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Wiele wspólnych aktywności wymaga od nas wcześniejszego zaplanowania. W trakcie krótkiego urlopu możemy przetestować zakupione niedawno dildo albo wybrać się na rowerową eskapadę.  Czasami jednak marzy się nam coś bardziej niezwykłego, egzotycznego. Wycieczka do ciepłych krajów nie zawsze wchodzi w grę. Przede wszystkim z powodów finansowych. Jej namiastkę stanowią jednak o wiele tańsze (a równie przyjemne!) wizyty w gabinetach pielęgnacji ciała.

Ośrodków oferujących seanse relaksacyjne dla par jest już w naszym kraju naprawdę sporo. Dostępne w nich atrakcje niekoniecznie przewyższają domowe masturbatory czy inne erotyczne gadżety. Warto się jednak skusić przynajmniej na jeden taki zabieg, żeby sprawdzić jego skuteczność w zmniejszaniu codziennego napięcia i stresu. A nuż odkryjemy w ten sposób swoje nowe hobby...

Relaks na wiele sposobów

Niezaprzeczalną zaletą wizyt w strefach relaksu jest fakt, że nie trzeba ich odbywać w pojedynkę. Właściciele tych ośrodków zdają sobie doskonale sprawę z atrakcyjności oferty kierowanej do par. Najczęściej mamy zatem możliwość wykupienia wspólnego seansu dla dwóch osób. Oddajemy się w ręce doświadczonych masażystów, a przy okazji możemy swobodnie rozmawiać. Zabiegi pielęgnacyjne łączą się nierzadko np. z degustacją aromatycznej herbaty. Wszystko odbywa się zaś przy kojącej muzyce, w ciepłym blasku świec.

Na jakie konkretnie zabiegi możemy liczyć? Sporo zależy od wybranego przez nas salonu. Wiele gabinetów stawia dziś na maksymalną różnorodność, bo tylko ona zapewnia zainteresowanie klientów na dłuższą metę. Starajmy się jednak zwracać uwagę nie tylko na ilość oferowanych usług, lecz także na ich jakość. Przeglądając witrynę internetową danej firmy, upewnijmy się, że pracują w niej wykwalifikowani masażyści, fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Na pewno pragniemy przecież oddać samych siebie (a także naszą drugą połowę) wyłącznie w ręce profesjonalistów.

W trakcie pierwszej wizyty najlepiej sprawdza się klasyczny masaż relaksacyjny przy użyciu wybranego przez nas olejku eterycznego. Obie osoby doświadczają takich samych doznań. Woń olejku wypełnia zaś cały pokój kojąc zmysły. Sam zabieg skutecznie odpręża i nie stanowi żadnego obciążenia dla organizmu. Jest to po prostu beztroski odpoczynek we dwoje, pozwalający zapomnieć o trudach dnia powszedniego.

Osobom nieco bardziej "zaawansowanym" poleca się także masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi. Oprócz właściwości relaksacyjnych posiada on dobroczynny wpływ na krążenie i metabolizm. Temperaturę kamieni dobiera się oczywiście indywidualnie, zgodnie preferencjami masowanej osoby. Dzięki temu nie musimy się obawiać jakichkolwiek podrażnień czy oparzeń.

Wiele salonów proponuje swoim gościom doznania jeszcze bardziej niecodzienne, choćby masaż czekoladą. Taka słodka terapia wpływa pozytywnie nie tylko na ciało, lecz także na umysł. Wskazaniami do zabiegu są m.in. bóle mięśni i stawów, cellulit czy pogorszenie nastroju.

Masaże polecane są także osobom spędzającym długie godziny w biurze oraz tym aktywnym fizycznie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE