Kierowcy nie będą płacić za parkowanie na przedborskim Rynku

W czerwcu m.in. na portalu www.przedborz.com.pl informowano o wprowadzeniu stref płatnego parkowania w części Rynku w Przedborzu. Już dziś wiadomo, że takie strefy będą, ale kierowcy nie... ››

W czerwcu m.in. na portalu www.przedborz.com.pl informowano  o wprowadzeniu stref płatnego parkowania w części Rynku w Przedborzu. Już dziś wiadomo, że takie strefy będą, ale kierowcy nie będą płacić.


Uchwałę o strefach płatnego parkowania przedborscy radni podjęli 6 czerwca, a opłaty miały zacząć obowiązywać od 1 sierpnia, jednak do tej pory nie było w Rynku ani tablic informujących o płatnym parkowaniu, ani nikt tej opłaty nie zbierał. Płacić mieli kierowcy parkujący przed znajdującym się przy Rynku sklepem POLOmarket, gdyż jak argumentował burmistrz Przedborza Miłosz Naczyński, Rynek jest zniszczony przez auta klientów tego sklepu, a gmina ponosi koszty bieżących remontów.

 

Sprawę jednak rozwiązano inaczej, z korzyścią dla kierowców. Jak nam powiedział burmistrz Przedborza, gmina doszła do porozumienia ze sklepem i już od października POLOmarket będzie wnosił co miesiąc do kasy gminy stałą opłatę w wysokości 2600 zł., aby jego klienci nie musieli płacić. Wysokość opłaty wynika z pomnożenia 13 miejsc parkingowych przez 200 zł. - wysokość miesięcznego abonamentu, wynikającą z uchwały.

 

PG

Artykuł pochodzi ze strony www.przedborz.com.pl

Więcej o:
przedborz rynek parkowanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE