Kierowcy ignorują znaki zakazu ruchu i pchają się na przebudowywane skrzyżowanie

Kierowcy ignorują znaki zakazu ruchu i pchają się na przebudowywane skrzyżowanie

Do takich sytuacji dochodzi od kilku dni na przebudowywanym skrzyżowaniu na ulicy Krasickiego, Kościuszki i Sierakowskiego w Radomsku. Tam powstaje nowe rondo.

Kierowcy, mimo ustawionych i wyraźnie widocznych znaków „zakazu ruchu w obu kierunkach” o symbolu B1, wjeżdżają na to skrzyżowanie.

Znaki te usytuowane są od strony ulicy Krasickiego (na wysokości marketu Biedronaka), Sadowej, Kościuszki i Sierakowskiego. Nie sposób ich przeoczyć. Sytuację taką można zaobserwować odkąd został wylany asfalt na tej przebudowie. Wcześniej były tam głębsze wykopy i nie znajdowali się chętni do sprawdzenia możliwości swojego samochodu.

Przebudowa tego skrzyżowania to wciąż plac budowy. Porusza się po nim ciężki sprzęt, a także pracują na nim robotnicy, którzy powinni mieć zapewnione bezpieczne warunki swojej pracy.

Dochodzi także do sytuacji, w których to kierowcy dojadą do wciąż budowanego ronda, skręcają na nim w lewo. Żeby było szybciej i wygodniej. Znaki zakazu ignorują również rowerzyści.

Za niedostosowanie się do znaku B1 „zakazu ruchu w obu kierunkach” grozi mandat od 20 do 5 000 zł i 8 punktów karnych.

Skrzyżowanie, według informacj otrzymanych od zarządcy drogi czyli Starostwa Powiatowego w Radomsku, będzie gotowe do ruchu w ostatnim tygodniu sierpnia. 

Więcej o:
rondo remont ronda radomsko rondo radomko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE