Kierowcy ciężarówek ujęli nietrzeźwego pirata drogowego

Kierowcy ciężarówek ujęli nietrzeźwego pirata drogowego Fot. KPP w Radomsku

W środę 8 kwietnia 2020 r. około godziny 1.10 w nocy dwaj kierowcy samochodów ciężarowych zablokowali drogę nietrzeźwemu kierowcy uniemożliwiając mu dalszą jazdę. 65-latek miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo złamał zakaz sądowy, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po godzinie 1.00 w nocy dyżurny radomszczańskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w centrum Radomska.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali dwa samochody ciężarowe blokujące całą szerokość drogi. Za nimi znajdował się hyundai getz. Kierowcy ciężarówek wskazali kierującego samochodem osobowym jako nietrzeźwego pirata drogowego. Stwierdzili, że jadąc widzieli jak nie trzymał toru jazdy w związku z czym postanowili go zatrzymać blokując drogę. 65-letni kierowca samochodu osobowego został zbadany na zawartość alkoholu z wynikiem 2,4 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że ma on zatrzymane prawo jazdy i kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów – mówi Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, kara grzywny i nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Więcej o:
radomsko policja pijany kierowca
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE