Kiermasz Wielkanocny w Muzeum Regionalnym

Zbliżające się Święta Wielkanocne wzmagają zainteresowanie produktami, które sprawiają, iż ten wyjątkowy czas zyskuje szczególną oprawę

Zbliżające się Święta Wielkanocne wzmagają zainteresowanie produktami, które sprawiają, iż ten wyjątkowy czas zyskuje szczególną oprawę. W związku z tym, Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku we współpracy z twórczyniami ludowymi organizowało kiermasz rękodzieła ozdób świątecznych. W tym roku wydarzenie miało miejsce 16 marca 2016 r. w godzinach od 9.00 do 18.00 w galerii muzeum.

- To już piąte tego typu spotkanie. Jest ono możliwe dzięki zaangażowaniu pań, które są zrzeszone w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych. Są to osoby, które w sposób szczególny starają się przekazać tradycję, która przez dziesięciolecia była kultywowana na wsi. Wszystkie wyroby posiadają charakterystyczne elementy dla swojego regionu i wykorzystują odpowiednie produkty do stworzenia unikalnych palm czy pisanek – opowiadała jedna z organizatorek wydarzenia.

Ponadto dzieci oraz młodzież szkolna miały okazję wysłuchać odczyt  pt. „Zwyczaje i obrzędy wielkanocne na wsi radomszczańskiej”.  Wydarzenie było skierowane do grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli, a także dla osób indywidualnych.

Więcej o:
kiermasz wielkanocny muzeum regionalne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE