Kielecczyzna w obiektywie Fundacji foto POZYTYW

Kielecczyzna w obiektywie Fundacji foto POZYTYW Fot. Uczestnicy warsztatów

Już po raz kolejny odbyły się plenerowe warsztaty Akademii Foto Art - Fundacji foto POZYTYW. Tym razem ich uczestnicy odwiedzili Kielecczyznę.

- Nie sposób zatrzymać w kadrze fotograficznym tego wszystkiego, co Kielecczyzna ma nam do zaoferowania. Wszystkich pejzaży, uroków ciekawych miejsc z turystycznymi jej walorami. Uczestnicy odwiedzili Muzeum Wsi Kieleckiej Park Etnograficzny w Tokarni, ćwiczyli trudną tematykę, jaką jest kompozycja i estetyka obrazu. Zadaniem było znalezienie ciekawych kadrów w miejscu oczywistym, na tle dawnego budownictwa wiejskiego – mówi prezes fundacji Marcin Kwarta.

Podczas plenerowych wykładów poruszono zagadnienia związane z Kielecką Szkołą Krajobrazu mistrza Pawła Pierścińskiego. Omówiono również już powstałe zdjęcia zarejestrowane przez matryce aparatów, dając wskazówki korekcji obrazu do następnych zdjęć.

Następnym punktem warsztatów były Chęciny, a dokładniej opuszczony ukryty na zboczu wzniesienia Cmentarz Żydowski.

- Samo poszukiwanie już było ekscytujące, przedzierając się do celu ścieżką w leśnej gęstwinie. Konfrontacja technologii GPS ze starą dobrą orientacją marszu na azymut 0:1 dla doświadczenia poruszania się w terenie. Sam cmentarz sam w sobie jest ciekawym obiektem do fotografii. Pozostałe królujące nad gęstwiną bluszczy, traw oraz lasu macewy kuszą do naciskania spustu migawki. Można zatracić się w poszukiwaniu natchnienia, co jest celem w poszukiwaniu naszego fotograficznego zen. Koniec to zawsze wizyta u Bartka, Dębu Bartka z różnymi odczuciami w cieniu jego korony gałęzi. Ważnym faktem jest to, że w naszej galerii prace są prezentowane na świeżo - bez ingerencji w obraz programów graficznych. Uczymy spostrzegania, obserwacji świata i reagowania na jego zmienne. Ułamek sekundy jest niepowtarzalny, to co trwa, już za chwile minie, zobaczyć ulotność możemy za pomocą zatrzymanego kadru fotograficznego – zauważa Marcin Kwarta.

Więcej o:
radomsko foto pozytyw warsztaty fotograficzne marcin kwarta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE