Kiełbasa z Radomska z certyfikatem jakości

Kiełbasa z Radomska z certyfikatem jakości Fot. UM Radomsko

Radomszczanin Michał Cygora wziął udział w konkursie „Wiejska Kiełbasa z Łódzkiego”. Jego wędlina pozytywnie przeszła rygorystyczne badania i otrzymała certyfikat potwierdzający wysoką jakość produktu.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Piotrkowie Trybunalskim. Jego celem było kultywowanie polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z produkcją kiełbasy wiejskiej, dbałość o poczucie tożsamości kulturowej, pielęgnowanie szacunku dla produkcji rodzimych wyrobów w małych gospodarstwach rolnych, a także propagowanie spożycia pełnowartościowych kiełbas wytwarzanych z zastosowaniem tradycyjnych składników i metod.

Konkurs prowadzony był dwuetapowo. W pierwszym etapie wyroby uczestników poddano badaniom pod względem bezpieczeństwa żywności, które wykonano w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego w Łodzi. Po pozytywnym przejściu badań do pracy przystąpiło jury konkursowe. Sprawdzano wygląd i cechy zewnętrzne oraz przekrój wyrobu, a także smak i zapach kiełbasy.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w ŁODR Piotrków Trybunalski.

I miejsce w zajęła firma ORAF z okolic Rawy Mazowieckiej, natomiast indywidualną nagrodę ufundowaną przez Miasto Radomsko w imieniu prezydenta Jarosława Ferenca wręczyła Michałowi Cygorze naczelnik Wydziału Informacji i Promocji, Paulina Grabowska.

Więcej o:
radomsko kiełbasa certyfikat jakości michał cygora
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE