Kiedy zostanie zagospodarowany teren przy ul. Piastowskiej?

Kiedy zostanie zagospodarowany teren przy ul. Piastowskiej?

O tym, że nieużytkowany dotychczas teren przy ul. Piastowskiej w Radomsku (naprzeciwko Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej) zostanie zagospodarowany mówi się od 2017 roku. Inwestycja ma być efektem współpracy miasta z przedsiębiorcą, któremu magistrat dofinansował budowę parkingu oraz drogi dojazdowej do prowadzonej przez niego apteki. Czas mija, a zadanie wciąż nie jest realizowane. Sprawdziliśmy, kiedy rozpoczną się prace.

Po stronie przedsiębiorcy leży przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tej inwestycji i nieodpłatne przekazanie jej miastu. Ponieważ dokumentacja zawierała błędy, konieczne było jej uzupełnienie. I te przedłużające się procedury spowodowały przesunięcie inwestycji w czasie. 
 
- Miasto otrzymało poprawioną dokumentację projektową. Po jej sprawdzeniu i wykluczeniu konieczności naniesienia kolejnych poprawek zostanie złożony wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę dla przedmiotowej inwestycji, a następnie rozpoczęta zostanie procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy robót – mówi wiceprezydent Radomska Jacek Belka.
 
Urzędnicy przewidują, że prace budowlane, związane z zagospodarowaniem terenu przy ul. Piastowskiej rozpoczną się do końca czerwca 2020 r. 
 
W ramach inwestycji teren zostanie utwardzony. Wybudowana tam zostanie fontanna oraz plac zabaw. Pojawią się również nowe nasadzenia, oświetlenie oraz obiekty małej architektury, takie jak ławki oraz kosze na śmieci. Teren zostanie objęty miejskim monitoringiem.
 
- Zgodnie z podpisanym aneksem z dnia 6 grudnia 2019 r. do Porozumienia w sprawie zasad współpracy i współfinansowania zadania inwestycyjnego, zadanie zostanie zrealizowane w terminie do dnia 18 grudnia 2020 r. - wyjaśnia wiceprezydent Jacek Belka.
 
Na realizację inwestycji Miasto Radomsko posiada zabezpieczone środki w budżecie w kwocie 380 tys. złotych.
Więcej o:
radomsko teren przy ul. piastowskiej zagospodarowanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE