Kiedy rozpocznie się budowa parku przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku?

Kiedy rozpocznie się budowa parku przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku? Fot. arch. redakcji

Od kilku lat mówi się o budowie parku przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku (w pobliżu szpitala). Wiadomo, że taka inwestycja zostanie zrealizowana. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy się rozpocznie.

Urząd Miasta w Radomsku zakupił już od prywatnych właścicieli działki, na których zostanie wybudowany park. Teraz poszukuje źródeł finansowania tej inwestycji.

- Obecnie Urząd Miasta Radomska oczekuje na rozstrzygniecie naboru wniosków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania pn. „Utworzenie parku przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku”. Wniosek został złożony w ramach Programu Priorytetowego „Utworzenie w przestrzeni publicznej terenów zieleni wraz z bazami edukacyjnymi”. Po ogłoszeniu rozstrzygnięcia miasto będzie przygotowywało się do przetargu na realizację inwestycji – wyjaśnia Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Przypomnijmy. Według planów, w ramach inwestycji powstaną nowe nasadzenia drzew. Będzie ich ponad 100. Posadzonych zostanie również przeszło 50 krzewów. Wybudowane zostaną ścieżki dla pieszych oraz ławki. Na terenie parku zamontowane będą również poidełka i karmniki dla ptaków oraz budki lęgowe.

Więcej o:
radomsko ulica jagiellońska budowa parku park ulica jagiellońska inwestycja urząd miasta radomsko nowy park
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE