Kiedy na ulice Radomska wyjadą nowe autobusy?

Kiedy na ulice Radomska wyjadą nowe autobusy? Fot. arch. redakcji

W maju informowaliśmy, że radomszczański magistrat otrzyma 8 mln złotych na zakup nowoczesnych – zeroemisyjnych autobusów oraz montaż instalacji fotowoltaicznej, służącej do ładowania tych pojazdów. Sprawdziliśmy, kiedy nowe autobusy wyjadą na ulice Radomska.

Dofinansowanie projektu „Rozwój zeroemisyjnego transportu w Radomsku” pochodzi z Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach zadania zakupione zostaną 4 autobusy. Będą to autobusy niskopodłogowe, dwuosiowe, o długości ok. 12 metrów i napędzie elektrycznym. Kiedy pojazdy pojawią się na ulicach Radomska? Jak się okazuje, nie nastąpi to szybko.

- Miasto Radomsko jest w trakcie podpisywania umowy o dofinansowanie w formie dotacji przedsięwzięcia pn.: „Rozwój zeroemisyjnego transportu w Radomsku” z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zakup nowych autobusów jest planowany na koniec 2024 r. i początek 2025 r. – wyjaśnia Wiktor Lewandowski z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej planowany jest w II – III kwartale 2024 roku, natomiast zakup 2 dwustanowiskowych stacji ładowania pojazdów w III-IV kwartale 2024 roku.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko nowe autobusy autobusy elektryczne zakup nowych autobusów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE