Kiedy do szpitala w Radomsku wróci oddział dziecięcy?

Kiedy do szpitala w Radomsku wróci oddział dziecięcy?

Oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Radomsku, w październiku ubiegłego roku, został przekształcony na potrzeby pacjentów z COVID-19. Od tego czasu mali pacjenci musieli szukać pomocy i miejsca w innych szpitalach.

Od października minęło już trochę czasu. Spadła znacznie ilość zakażeń i hospitalizacji związanej z COVID-19. Od 5 lipca, w szpitalu w Radomsku będzie 19 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, jedno łóżko intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, 6 respiratorów dla pacjentów z COVID-19.

A co z przywróceniem oddziału dziecięcego? Zapytaliśmy w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi.

- W dniu 17 czerwca, Wojewoda Łódzki podjął decyzję w zakresie dalszego (od 5 lipca) odmrożenia łóżek dla pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Tym samym szpital będzie posiadał możliwość przywrócenia działalności oddziału pediatrycznego – czytamy w odpowiedzi przesłanej przez służby wojewody.

Z kolei Zarząd Powiatu Radomszczańskiego otrzymał od dyrekcji Szpitala Powiatowego w Radomsku informację o przygotowaniach czynionych w celu ponownego otwarcia oddziału pediatrycznego.

- Decyzja Wojewody Łódzkiego dotarła do placówki, ale o tym który oddział będzie dalej realizował zadania związane z hospitalizacją pacjentów z covid-19 zdecyduje dyrektor, który jest aktualnie na urlopie – informuje Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

- Do pracy dyrektor wróci w poniedziałek (28 czerwca - red.) i wtedy też podejmie decyzje w powyższym zakresie. Jeśli oddział dziecięcy będzie ponownie otwarty na pewno media jak i organ założycielski o tym zostanie poinformowany – dodaje Przemysław Drozdek.

- Do 5 lipca obowiązuje nas nadal utrzymanie około 100 miejsc covidowych na II poziomie i 41 na III poziomie zabezpieczenia – zaznacza.  

Więcej o:
szpital radomsko szpital na sprzedaż radomsko sprzdaż szpitala w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE