"Kibice uczą historii". Nowa inicjatywa sympatyków RKS Radomsko

Z bardzo cenną inicjatywą wyszli kibice RKS Radomsko. Poprzez swój kanał na YouTube będą przedstawiać waleczną i patryiotyczną historię Radomska i jego mieszkańców z czasów II wojny światowej

Z bardzo cenną inicjatywą wyszli kibice RKS Radomsko. Poprzez swój kanał na YouTube będą przedstawiać waleczną i patriotyczną historię Radomska i jego mieszkańców z czasów II wojny światowej. Pierwszy film z cyklu "Kibice uczą historii ",  pt: "Zamach na Gestapo" zostanie wyemitowany 25 marca.

 

Kibice Radomszczańskiego Klubu Sportowego rozpoczynają akcję w internecie, polegającej na przedstawianiu walecznej i patriotycznej historii  miasta  Radomska. - Celem naszego projektu jest poszerzenie wiedzy młodych ludzi (i nie tylko tych młodych) na temat własnego miasta, własnej Ojczyzny, zrozumienie jak wielkimi bohaterami byli nasi przodkowie, propagowanie wartości przyświecających bohaterom broniących Ojczyzny i Radomska 70 lat temu, takich jak: wierność, miłość do Polski, honor, męskość - opowiadają o projekcie kibice zrzeszeni w grupie YBB.

 

W ramach cyklu ukaże się kilka filmów historycznych m.in: "Akcja w Zakrzewie 1944", "Uwolnienie 60 więźniów" oraz odcinek poświęcony działalności Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca". Kibice zapowiadają, że to nie koniec, gdyż cały czas zbierają materiały do kolejnych odcinków.

 

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi projektu noszącego nazwę „Kibice uczą historii” o czasach II wojny światowej w Radomsku i okolicach. A już w najbliższą niedzielę w godzinach wieczornych na pierwszy odcinek pt. „Zamach na Gestapo”.

Więcej o:
rks radomsko kibice uczą historii kibice rks ybb
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE