KGW z Kolonii Myśliwczów spotyka się z seniorami przy wspólnym stole

KGW z Kolonii Myśliwczów spotyka się z seniorami przy wspólnym stole Fot. pixabay.com

Koło Gospodyń Wiejskich z Kolonii Myśliwczów zakwalifikowało się do programu społecznego „Danie Wspólnych Chwil”.

Projekt polega na organizowaniu spotkań przy wspólnym stole dla seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia czują się wykluczeni z życia lokalnych społeczności. „Danie Wspólnych Chwil” ma odpowiadać na społeczny problem samotności osób starszych i integrować seniorów poprzez wspólny, wartościowy posiłek.

Pilotażowa edycja programu „Danie Wspólnych Chwil” kierowana do maksymalnie 100 Kół Gospodyń Wiejskich z różnych miejsc Polski. Jedynym z uczestników programu jest Koło z Kolonii Myśliwczów które tak samo jak pozostałe Koła, organizuje spotkania dla seniorów przy wspólnym posiłku, integrując ich i zachęcając do wyjścia z domu. Spotkania odbywają są raz w miesiącu. Mogą przyjść na nie seniorzy z okolicy, którzy czują się samotni, chcieliby bliżej poznać sąsiadów i spędzić czas w miłym towarzystwie.

Etap pilotażowy programu potrwa do stycznia 2023 roku, ale już teraz wiadomo, że program będzie kontynuowany w kolejnych latach. Organizatorem programu jest Fundacja Biedronki.

Dlaczego Koła Gospodyń Wiejskich?

Fundacja Biedronki zdecydowała się prowadzić program wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich, ponieważ to właśnie one świetnie znają lokalną społeczność i dlatego są w stanie wytypować seniorów najbardziej potrzebujących towarzystwa i posiłku. Koła Gospodyń Wiejskich są ponadto skarbnicą wiedzy kulinarnej.

Fundacja Biedronki zapewnia Kołom Gospodyń Wiejskich środki na zakup produktów spożywczych potrzebnych do przygotowania spotkań z seniorami, a także kompleksowe wsparcie merytoryczne. Koła uczestniczące w programie otrzymują poradniki i instrukcje, w tym wytyczne od dietetyka dotyczące przygotowania posiłków dla osób starszych. Będą mogły uczestniczyć również w warsztatach online o żywieniu seniorów.

Pierwszy posiłek wspólnotowy odbył 29 października 2022 r., kolejny organizowany jest 19 listopada 2022 r.

Więcej o:
powiat radomszczański kolonia myśliwczów kgw kolonia myśliwczów posiłki dla seniorów danie wspólnych chwil
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE