KGW Myśliwczów z Grand Prix VI Regionalnego Turnieju KGW

KGW Myśliwczów z Grand Prix VI Regionalnego Turnieju KGW Fot. KGW Myśliwczów

W sobotę, 15 października 2022 r. w Tomaszowie Mazowieckim odbył się VI Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Powiat radomszczański reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich „Myśliwczów”.

W turnieju wzięły udział drużyny z powiatu radomszczańskiego, bełchatowskiego, piotrkowskiego, skierniewickiego i tomaszowskiego.

Drużyny rywalizowały w 6 konkurencjach: kulinarnej, artystycznej, edukacyjnej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy na temat bezpieczeństwa na wsi.

W rywalizacji kulinarnej KGW Myśliwczów przygotowało zupę z brukwi i leguminę makową na bezie z bitą śmietaną. W konkurencji modowej przedstawicielki powiatu radomszczańskiego zaprezentowały suknię wieczorową z materiałów recyklingowych, inspirowaną latami 20-lecia międzywojennego. Zainteresowanie zebranych wzbudziła, przygotowana przez członków Koła z Myśliwczowa, uwspółcześniona inscenizacja „Chłopów” Władysława Reymonta.

W konkurencji sprawnościowej reprezentanci Powiatu Radomszczańskiego zajęli I miejsce. Polegała ona na toczeniu koła bez opony przy użyciu pogrzebacza, przy jednoczesnej segregacji śmieci.

KGW Myśliwczów zdobyło podczas tegorocznego VI Turnieju Grand Prix, a w nagrodę otrzymało 800 zł.

30 października KGW „Myśliwczów” będzie reprezentować nasz powiat w drugim - wojewódzkim - etapie Bitwy Regionów. Jeśli Kołu uda się pokonać inne drużyny, wówczas mieszkańcy powiatu radomszczańskiego na trzecim, ogólnopolskim etapie, będą przedstawicielami województwa łódzkiego.

Celem Turnieju jest nie tyle rywalizacja, co integracja środowisk związanych z KGW w województwie łódzkim.

Więcej o:
powiat radomszczański myśliwczów kgw myśliwczów grand prix regionalny turniej kgw
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE