KGW „Makowe Panienki” pozyskało grant na realizację projektu pn. „Ogniskowe figle – swojska biesiada w blasku płomieni”

KGW „Makowe Panienki” pozyskało grant na realizację projektu pn. „Ogniskowe figle – swojska biesiada w blasku płomieni” Fot. UG Radomsko

Koło Gospodyń Wiejskich „Makowe Panienki” z Kietlina w ramach projektu „Mikrogranty w Łódzkiem 2024” pozyskało grant w wysokości 5 tys. zł na realizację projektu „Ogniskowe figle – swojska biesiada w blasku płomieni”. Celem projektu jest promowanie ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu oraz integracja mieszkańców miejscowości Kietlin.

Jak zauważa prezes KGW „Makowe Panienki” Bożena Dobrzańska, motywacją do napisania projektu byli mieszkańcy Kietlina.

- Podczas rozmów z mieszkańcami naszej miejscowości często słyszałam, że w naszej miejscowości brakuje miejsca na wspólne spotkania między innymi przy ognisku. Wraz z koleżankami podjęłyśmy wyzwanie. Napisałyśmy projekt i wysłałyśmy do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi – mówi Bożena Dobrzańska.

KGW „Makowe Panienki” z Kietlina znalazło się na liście laureatów. Jest to równoznaczne z tym, że Koło otrzymało na realizację projektu 5 tys. zł.

- Nasz projekt zakłada budowę chodnika o długości 15 metrów, który będzie poprowadzony od wiejskiej otwartej altany znajdującej się przy ul. Radomszczańskiej w Kietlinie do nowopowstałego paleniska o wymiarach 4 metry na 4 metry. Pojawią się też nowe nasadzenia oraz ławki, które usytuowane zostaną wokół paleniska – wyjaśnia Bożena Dobrzańska.

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, realizacja projektu rozpocznie się 1 sierpnia 2024 r. Prace powinny zakończyć się do 15 września 2024 r.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko kietlin makowe panienki dofinansowanie dotacja projekt mikrogranty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE