Każdego ucznia znam z imienia i nazwiska

Każdego ucznia znam z imienia i nazwiska

Pomysł utworzenia szkoły średniej w Kamieńsku powstał w 1961 roku, a już po 2 latach 1 września 1963 roku, szkoła zaczęła funkcjonować. Od 11 stycznia 1964 roku, we własnym obszernym i dobrze wyposażonym budynku. W 1967 roku, szkoła otrzymała imię Tadeusza Kościuszki W roku 1974 roku, powstanie Technikum Górnicze i Zasadnicza Szkoła Górnicza. Dla obecnych uczniów tej placówki to już zamierzchła historia. Każdy rok to nowe wyzwania plany. Dzisiaj w palcówce uczy się 130 uczniów jak na szkołę tego formatu w gminie liczącej 4 tys. mieszkańców to sporo. Ewa Ziółkowska dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku, neguje utarty stereotyp, że mała szkoła to małe możliwości.

- W małej szkole można wiele osiągnąć. Dbamy o rozwój każdego ucznia, znam ich z imienia i nazwiska. Znamy rodziców, wiem jakie są jego możliwości i co może osiągnąć - przekonuje Ewa Ziółkowska, w programie „Staszczyk niezależnie”.

Rok 2020 i obecny, zdaniem dyrektora placówki, to wyjątkowy czas i trudny dla uczniów i nauczycieli.

- W szkole jest cicho, pusto. Zdarza się, że są tylko zajęcia z przedmiotów zawodowych, ale to jest garstka uczniów. Pandemia wymusiła naukę zdalną. Uczniowie zamknięci są w czterech ścianach w domu, często ze swoimi problemami i jest im  trudno - mówi gość portalu Radomsko24.pl.

- Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości wsparcie psychologa w każdej placówce szkolnej, gdy się skończy pandemia, będzie niezbędne - dodaje Ewa Ziółkowska.

Rozmowa z Ewa Ziółkowską, dyrektorem ZSP w Kamieńsku, w poniedziałek 19 kwietnia, o godzinie 19.45, na portalu Radomsko24.pl

Więcej o:
staszczyk niezależnie szkoła kamieńsk irek staszczyk kamieńsk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE