Kawa kawie nierówna

Kawa kawie nierówna

Kawa to jeden z tych napojów, po który każdego dnia sięga wiele milionów konsumentów. W sklepach można znaleźć szeroki wybór asortymentu różnego gatunku – od opakowań z mieszankami typu 2w1 czy 3w1, przez kawy uniwersalnie mielone, ziarniste, aż po segment speciality. Sprawdź, czym różni się asortyment i na jakie produkty warto postawić!

Kawa rozpuszczalna

Kawa rozpuszczalna ma postać niewielkich granulek, które powstają w procesie zaparzenia zmielonych ziaren, a następnie poddania ich procesowi odparowania, filtracji i czyszczenia. Może powstawać z gorszej jakości ziaren, jest mało aromatyczna, ma niewiele kofeiny i sięgają po nią osoby, które szukają szybkiego i taniego napoju. Jej przygotowanie trwa zaledwie kilka chwil, a brak obecności fusów dla wielu osób stanowi duży atut. Kawa rozpuszczalna może występować również w postaci saszetek. W składzie takich produktów znajdziesz m.in. sproszkowane mleko, cukier czy substancje konserwujące.

Kawa mielona uniwersalnie

Kawa mielona to kolejny rodzaj produktu, z którego można przygotować napój. Jest mniej przetworzona niż rozpuszczalna – w tym wypadku ziarna są wypalane i uniwersalnie mielone. Można ją przygotować zalewając gorącą wodą, w ekspresach przelewowych czy automatycznych. Warto pamiętać, że stopień zmielenia trzeba dobrać do sposobu parzenia kawy, dlatego tego rodzaju produkt wielu osobom smakuje albo zaparzony klasycznie w kubku albo z wykorzystaniem ekspresu przelewowego.

Kawa ziarnista z dwóch segmentów

Kawa w ziarnach to najlepsze rozwiązanie – samodzielne mielenie na świeżo pozwala dopasować niemalże idealne smak do swoich preferencji. Rynek kaw ziarnistych jest bardzo szeroki – od popularnych marek, aż po segment kaw speciality. W pierwszym przypadku to najczęściej połączenie arabiki i robusty. Są palone i przygotowywane tak, by pasowały do ekspresów automatycznych, kolbowych, przelewowych czy nawet parzenia we french pressie. Takie propozycje to proste rozwiązanie na początek kawowej przygody. Osoby, które do kawy podchodzą od nieco innej strony i parzenie jest dla nich rytuałem, szybko z kaw marketowych przejdą do segmentu najwyższej jakości. Pełne naturalnych aromatów i smaków propozycje z polskich oraz europejskich palarni znajdziesz w sklepie https://coffeelove.pl/. Kawa speciality to tytuł przyznawany według specjalistycznej, rygorystycznej oceny Q-graderów (ponad 80 na 100 punktów). Ziarna pochodzą z plantacji, na których nie używa się sztucznych nawozów i konserwantów, a pracownicy otrzymują odpowiednie wynagrodzenie. Ziarna są zbierane ręcznie, a następnie poddawane obróbce na sucho, mokro lub hybrydowo (honey).

Kto raz spróbował kawy speciality nie wróci do popularnych firm dostępnych w marketach. Jeżeli lubisz głęboki smak, chcesz eksperymentować z metodami parzenia, lubisz rozkoszować się kawą – to właśnie ten segment pozwoli Ci pokochać kawę jeszcze bardziej. Zamów młynek, wybierz opakowania o mniejszej pojemności i testuj smaki!

Więcej o:
kawa kawa radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE