Katarzyna Wośko - przewodniczącą Komisji Rewizyjnej

Katarzyna Wośko - przewodniczącą Komisji Rewizyjnej

Na drugim posiedzeniu Rady Miejskiej w Radomsku wybierano członków komisji rewizyjnej oraz jej przewodniczącego. Ślubowanie złożył nowy radny.

Niektórzy z radnych poddawali pod wątpliwość, czy wybór członków komisji rewizyjnej oraz wybór przewodniczącego tej komisji można przeprowadzić w jednej uchwale. Według radnego Jacka Gębicza takie uchwały powinny być dwie.

- Być może jestem skrupulatny, ale uważam, że powinniśmy się ściśle trzymać statutu. I jeśli statut mówi iż członka komisji rewizyjnej czy jakiekolwiek innego przewodniczącego komisji wyłaniamy spośród członków tejże komisji to skład komisji powinien być przyjęty uchwałą. I nie można tego mieszać, upraszczać itd.
- mówił Jacek Gębicz.

Ostatecznie pozostano przy jednej uchwale, w której w tajnym głosowaniu wybierano przewodniczącego. Na to stanowisko zgłoszeni zostali radna Katarzyna Wośko z Koalicji Obywatelskiej oraz Bartłomiej Biskup z Prawa i Sprawiedliwości. Kandydaturę radnego PiS zgłosił Andrzej Kucharski, argumentując ją tak, że na tym stanowisku powinna znaleźć się osoba spoza zawiązanej koalicji.

- Na tym stanowisku powinna być osoba nieskalana tymi różnymi układami lokalnymi, będzie najlepiej potrafiła dotrzeć do sedna różnych spraw, które są przedmiotem komisji rewizyjnej. Osoba, która jest prawdomówna, uczciwa, która reprezentuje przecież Prawo i Sprawiedliwość. A dlaczego opozycja, żeby pokazać transparentność organu wykonawczego. Urząd powinien nie mieć nic do ukrycia i w tym zakresie przedstawienie kandydatury w tzw. opozycji wydaje się jak najbardziej uzasadnione
- mówił Andrzej Kucharski.

W rezultacie 14 głosami za i 5 przeciw przewodniczącym komisji rewizyjnej została Katarzyna Wośko.

- W roli przewodniczącego będę się starała, żeby w tej komisji zachować obiektywizm, rzetelność i merytoryczną pracę
- mówiła Katarzyna Wośko.

W skład komisji rewizyjnej weszli radni: Piotr Lewandowski, Wioletta Pal, Dorota Sujka, Dariusz Kopeć, Paweł Kałdoński, Robert Lewandowski, Piotr Lisowski oraz Bartłomiej Biskup.

W czasie sesji Piotr Lisowski złożył ślubowanie na radnego. Zastąpił Jarosława Zacharewicza, który zrzekł się mandatu miejskiego radnego.

- Funkcję radnego chcę sprawować jak najlepiej. Chcę też podziękować wszystkim za dane mi zaufanie. Jest to dla mnie sytuacja nowa, natomiast postaram się spełnić ten obowiązek w jak najlepszym stylu i nie zawieść tego na co ludzie liczą
- mówił radny Piotr Lisowski.

Więcej o:
sesja rady miejskiej 2018-2023 radomsko rada miejska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE