Kaski motocyklowe - czym się różnią? Jak wybrać bezpieczny i wygodny kaski motocyklowy?

Kaski motocyklowe - czym się różnią? Jak wybrać bezpieczny i wygodny kaski motocyklowy?

Wybór odpowiedniego kasku motocyklowego stanowi jeden z najważniejszych etapów redukujących negatywne skutki incydentów drogowych. Zakup kasku motocyklowego to inwestycja, która przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa, ale również komfortu i swobody ruchu. Na jakie walory warto zwracać uwagę podczas selekcji dostępnych modeli?

HJC - kaski z charakterem

Kaski HJC zyskały ogromną popularność i renomę wśród miłośników jednośladów na całym świecie. Wspomniana marka jest bowiem liderem wśród producentów kasków w ujęciu globalnym.

Produkty sygnowane logiem HJC łączą doskonałą jakość wykonania oraz przystępną cenę. Istnieje kilka modeli, które doskonale obrazują kluczowe właściwości profesjonalnych kasków motocyklowych.

1. HJC I90, czyli funkcjonalność

Tytułowy model to niezwykle wszechstronna i uniwersalna propozycja o konstrukcji szczękowej. Dzięki wykorzystaniu podwójnej homologacji, kask umożliwia pełną swobodę poruszania się przy- zarówno przy zamkniętej, jak i otwartej szczęce. 

Elastyczność modelu odzwierciedla się również w perspektywie pokonywanych szlaków. I90 sprawdzi się dla dłuższych wycieczek krajoznawczych oraz podczas codziennej trasy do pracy.

2.  RPHA71, czyli bezpieczeństwo

Ten model dedykowany jest warunkom turystycznym, ale także sportowym. To sprawia, że kaski motocyklowe HJC serii RPHA71 zapewniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

I to dosłownie, ponieważ opisywany model spełnia restrykcje związane z normą ECE R22.06, w kontekście tłumienia energii uderzenia, odporności na penetrację skorupy, a nawet integralności strukturalnej paska i zapięcia! To dopiero początek wdrożonych procedur zabezpieczających.

Producent zastosował niecodzienny materiał- Premium Integrated Matrix EVO w technologii CAD, a także niezwykle wytrzymałe włókna. Takie połączenie sprawia, że opracowana skorupa jest ekstremalnie odporna i nieczuła na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne.
Specjaliści HJC stworzyli przemyślany i ergonomiczny produkt, zapewniający ochronę na każdym etapie użytkowania. Warto wspomnieć również o najbezpieczniejszej formie zapięcia DD oraz systemie awaryjnego wyciągania wkładek policzkowych!

3.  RPHA 91, czyli komfort

Ostatni przykład posługuje się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi w celu dostarczenia praktycznego i wygodnego konceptu. Ulepszona formuła kompozytu PIM Evo umożliwiła osiągnięcie jeszcze mniejszej wagi kasku, a w rezultacie- większej autonomii ruchu!

Co więcej, sam kształt skorupy został poddany specyficznym procesom optymalizującym, dzięki czemu znacznie ograniczono poziom hałasu. Ten efekt wzmocniono dodatkową metodą Hidden Locking System!

Do pozostałych atrybutów modelu należą specjalne wkładki policzkowe 3D contour, dopasowujące się do kształtu szczęki użytkownika, a także antybakteryjna ściółka. Wszystkie te elementy mogą zostać łatwo i szybko zdemontowane do prania. Warto podkreślić, że wnętrze kasku przystosowano do eksploatacji w okularach, a także w celu instalacji interkomu Smart HJC!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE