"Karuzela z wierszykami" - spotkanie z Agnieszką Frączek

W naszej miejskiej bibliotece podobnie jak w innych tego typu placówkach trwa XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

W naszej miejskiej bibliotece podobnie jak w innych tego typu placówkach trwa XIII Ogólnopolski Tydzień BibliotekGłówną ideą tej imprezy jest zachęcenie do korzystania z usług jakie daje sama biblioteka jak i promowanie czytelnictwa wśród wszystkich grup społecznych. Jeśli chodzi o program imprezy w Radomsku, to jest on w dużej mierze skierowany do najmłodszych osób, aby zaszczepić w nich potrzebę sięgania po książki. Organizatorzy chcą przekonać dzieci, że książki nie tylko służą do nauki, lecz mogą stanowić świetne źródło rozrywki czy zabawy.

W ramach tygodniowego cyklu wydarzeń uczniowie mieli okazję spotkać się 10 maja, z Agnieszką Frączek, autorką bajek dla dzieci. Charakterystyczną cechą twórczości Frączek jest przemycanie wiedzy na temat poprawnej pisowni i zagadnień związanych z gramatyką języka polskiego. Nic w tym dziwnego, że Autorka tak bardzo lubuje się przekazywaniu takich treści, gdyż jest ona również doktorem habilitowanym językoznawstwa. Jej specjalizacją jest germanistyka oraz leksykografia.

W trakcie spotkania z dziećmi  Agnieszka Frączek rozmawiała o tym, jak powstają książki. Maluchy bardzo słusznie stwierdzały, że są potrzebne pomysły, wyobraźnia, cierpliwość czy znajomość przeróżnych inspirujących historii. Autorka uzupełniła spostrzeżenia dzieci o konieczność posługiwania się słownikiem czy zasadami poprawnej gramatyki, gdyż jej zdaniem coraz więcej pisarzy tworzy własne błędne sformułowania, które utrwalają się potem w pamięci czytelników. 

Po spotkaniu Autorka podpisywała książki jak i robiła sobie pamiątkowe zdjęcia z dziećmi. 

Więcej o:
ogólnopolski tydzień bibliotek mbp radomsko mbp
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE