"Kartoteka" Różewicza... na Famegu

Najbardziej znany, awangardowy dramat słynnego radomszczanina, Tadeusza Różewicza, "Kartoteka" zostanie przedstawiony w Radomsku przez aktorów Teatru Współczesnego z Wrocławia.... ››

Najbardziej znany, awangardowy dramat słynnego radomszczanina, Tadeusza Różewicza, "Kartoteka" zostanie przedstawiony w Radomsku przez aktorów Teatru Współczesnego z Wrocławia. Spektakl zostanie zaprezentowany na Famegu.


Spektakl zaplanowano na 14 czerwca. Będzie to jednocześnie prolog do radomszczańskiego Różewicz Open Festiwal. Okazja jest jednak podwójna - to także 90. rocznica urodzin pisarza.


Ale dlaczego właśnie w hali Zakładów Mebli Giętych Fameg?

Tadeusz Różewicz pracował kiedyś w zakładach "Thonet", których następcą jest Fameg. Do dziś zachowała się zresztą w archiwach firmy jego karta pracownicza!


Niestety liczba miejsc będzie ograniczona, zobaczy go jedynie około 120-150 osób.


A jak "Kartoteka" trafiła do naszego miasta? Teatr Współczesny wspólnie z Teatrem Nowym w Krakowie realizują projekt "Różewicz rozrzucony" - to cykl spektakli, programów telewizyjnych, konkursów i imprez poświęconych Tadeuszowi Różewiczowi. Na liście miast, które wezmą udział w przedsięwzięciu, znalazło się obok m.in Krakowa, Lublina, Warszawy, również Radomsko.


"Kartoteka" w wykonaniu wrocławskich aktorów zbiera pochlebne recenzje. Jej reżyserem jest Michał Zadara. Uwspółcześniona akcja "Kartoteki" toczy się w metrze, a jedną z ról gra Jan Peszek.

 

Przedsięwzięcie zapowiada się więc wyjątkowo ciekawie. A skoro miejsc jest tak mało, zapewne stoczy się nie lada walka o bilety.

 

Organizatorem spektaklu jest Miejski Dom Kultury w Radomsku, a partnerem Zakład Mebli Giętych FAMEG oraz Miasto Radomsko.

Więcej o:
różewicz open festival fameg teatr współczesny wrocław
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE