Kartoteka na Famegu - konferencja prasowa

We wtorek 24 maja w salonie meblowym Famegu odbyła się konferencja prasowa dotycząca spektaklu "Kartoteka". Ten swoisty prolog do Różewicz Open Festiwal z pewnością spodoba się... ››

We wtorek 24 maja w salonie meblowym Famegu odbyła się konferencja prasowa dotycząca spektaklu "Kartoteka". Ten swoisty prolog do Różewicz Open Festiwal z pewnością spodoba się widzom spragnionym nieszablonowego teatru.Na obecny rok przypadają dwie rocznice. Mamy 130-lecie funkcjonowania Famegu, a także 90-te urodziny Tadeusza Różewicza. To wspaniała okazja do wystawienia spektaklu znanego radomszczanina, który w Thonet'cie - przodkowi Famegu - przepracował półtora miesiąca.Spektakl "Kartoteka" reprezentuje całkowicie nieszablonowe podejście do teatru. Był on wystawiany w różnych dziwnych miejscach, które wymuszały całkowicie nowe sytuacje. Tutaj każdy widz jest bohaterem, który może wnieść wiele od siebie do przedstawienia. Widownia siedzi w nietypowy sposób. Nie uświadczymy wygód typowych dla teatru. Być może część osób będzie po prostu siedziała na posadzce. Tajemniczość tej sztuki jest bardzo intrygująca dla potencjalnego klienta. Jednakże jak zapewnia Olga Nowakowska z Wrocławskiego Teatru Współczesnego, "Kartoteka" będzie taka jak została napisana, ale dostosowana do nietypowej przestrzeni.

Liczba miejsc będzie naturalnie ograniczona. Nie wiadomo konkretnie ile ich będzie dostępnych. Ten spektakl z uwagi na wysoką interaktywność, był pokazywany maksymalnie 120-osobowej widowni. Nie wiemy też ile biletów zostanie dopuszczonych do sprzedaży, chociaż znamy już ich okolice cenowe. Jak twierdzi Krystyna Michalska z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, będą kosztować około 50 złotych, co raczej nie odstraszy klientów.

"Kartoteka" zbiera bardzo pochlebne recenzje. Podobała się ona nawet samemu mistrzowi - Tadeuszowi Różewiczowi. Z pewnością będzie warto zawitać do hali w Famegu, aby obejrzeć niekonwencjonalne i interaktywne przedstawienie.

 

Spektakl miał być wystawiony w naszym mieście już rok temu, jednakże trudności finansowe MDKu nie pozwoliły na to. 14 czerwca dzięki współpracy aż czterech żywiołów - Wrocławskiego Teatru Wspólczesnego, miasta Radomsko, Miejskiego Domu Kultury i naturalnie Famegu, zobaczymy "Kartotekę".

Portal Radomsko24.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia kulturalnego.

Więcej o:
fameg wtw wrocławski teatr współczesny różewicz mdk radomsko miasto urząd miasta miejski dom kultury
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE