Karambol na A1 niedaleko Radomska. Droga jest zablokowana

Karambol na A1 niedaleko Radomska. Droga jest zablokowana Fot. KPP Radomsko

W czwartek, 10 marca na autostradzie A1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim Południe a Kamieńskiem doszło do zderzenia 5 aut ciężarowych oraz 2 osobowych. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

W akcji biorą udział 3 jednostki PSP oraz 2 OSP z KSRG.

Jezdnia w kierunku Katowic jest całkowicie zablokowana. Jezdnia w kierunku Łodzi zwężona do 1 pasa ruchu.

Policja wyznaczyła objazd: węzeł Piotrków Trybunalski Południe w kierunku Bełchatowa DK47. Następnie DW 476 i 484. Powrót na A1 na węźle Kamieńsk. Alternatywnie węzeł Piotrków Trybunalski Południe w kierunku Piotrkowa al. Generała Władysława Sikorskiego. Następnie DK 91. Powrót na A1 na węźle Kamieńsk.

Jak doszło do karambolu?

Kierowca samochodu ciężarowego zaczął hamować przed robotami drogowymi. Jadący za nim kierowca nie zdążył wyhamować. Wjechał w ciężarówkę, a w niego kolejny pojazd ciężarowy. Kierowca czwartej ciężarówki chciał uniknąć zderzenia. Zjechał na lewy pas drogi, po czym uderzył w dwa samochody osobowe i przygniótł je do barier energochłonnych. W tę ciężarówkę wjechała kolejna.

Policja czeka na specjalistyczny sprzęt, który usunie duże samochody. W miarę postępu prac udrażniany będzie odcinek zablokowanej trasy.

Wszyscy uczestnicy karambolu byli trzeźwi. Zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja.

O godz. 13.54 utrudnienia na A1 zostały zakończone.

Więcej o:
powiat radomszczański a1 karambol utrudnienia gmina kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE