Kapliczki gminy Wielgomłyny. Rusza konkurs fotograficzny

Kapliczki gminy Wielgomłyny. Rusza konkurs fotograficzny Fot. mat. organizatora

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielgomłynach zachęca do udziału w konkursie fotograficznym „Kapliczki gminy Wielgomłyny”.

W gminie Wielgomłyny znajdują się piękne kapliczki, krzyże i figury przydrożne,  często spotykane podczas spacerów i wycieczek. W miesiącu maju spod wielu z nich można usłyszeć unoszące się w dal piękne maryjne pieśni. Inne stoją nieco zapomniane, ukryte wśród krzewów i drzew. Jednak jedne i drugie potrafią zachwycić - są małymi arcydziełami…

- Zachęcamy serdecznie do udziału w konkursie „Kapliczki Gminy Wielgomłyny”. Samodzielnie sfotografujcie kapliczkę znajdującą się w gminie Wielgomłyny, która Was szczególnie oczarowała – mówią organizatorzy konkursu.

Konkurs został zorganizowany aby ocalić od zapomnienia, uhonorować oraz  pokazać szczególny urok niewielkich, rozproszonych obiektów religijnych.

Wykonane zdjęcie wraz z krótką historią sfotografowanej kapliczki należy przesłać na adres kultura@wielgomlyny.pl w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 lipca 2021 roku. Nagrodę otrzymają autorzy 12 najciekawszych prac konkursowych. Zostanie również przyznana nagroda specjalna wójt gminy Wielgomłyny Bogumiły Dyktyńskiej, która objęła honorowy patronat nad konkursem.

Prace opatrzone krótką historią będą ilustrowały kalendarz wydany na 2022 rok.

Więcej o:
gmina wielgomłyny konkurs fotograficzny kapliczki gminy wielgomłyny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE