Kapela Szymona zagrała w muzeum

20 lipca, Koncert Kapeli Szymona zamykał wystawę w Muzeum Regionalnym.

20 lipca o godzinie 17.00 w Galerii Muzeum odbył się koncert Kapeli Szymona. Koncert był uzupełnieniem wystawy czasowej "Drewno i papier. Poszerzenie kolekcji etnograficznej Muzeum w Łowiczu. Wycinanka łowicka, rzeźba."

- Dzisiejszy koncert odbywa się w ramach przygotowanego programu wakacyjnego. Zakłada on, iż w jedną niedzielę spotykamy w muzeum,  a w kolejną w Zagrodzie Tatarskiej. Imprezy będą odbywać się tak na zmianę do końca sierpnia. Koncertem tym, żegnamy wystawę łowicką, która była dostępna dla zwiedzających przez ostatnie trzy miesiące. Kolekcja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem radomszczan. Ponadto w roku szkolnym, przeprowadzaliśmy warsztaty dla uczniów z wykonywania wycinanki łowickiej. Akcja ta, przyczyniła się do zainteresowania młodego pokolenia rodzimą kulturą. Dziś co prawda, jesteśmy w Unii Europejskiej, tworzymy globalną wioskę, ale nie wolno nam zapominać o tym, co zostało wypracowane przez naszych przodków - opowiada o wydarzeniu pan Krzysztof Zygma, dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku.

Po koncercie uczestnicy udali się na zwiedzanie wystawy. Wśród eksponatów można było podziwiać przepiękne rzeźby i misternie wykonane wycinanki, które w sposób niezwykły oddają urok łowickiej kultury.

Więcej o:
kapela szymona muzeum muzeum regionalne
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE