Kandydaci Lewicy o bezpieczeństwie na drogach i wyższych karach dla pijanych kierowców

Kandydaci Lewicy z okręgu 10 – Anita Sowińska, Małgorzata Ptak i Mariusz Kowalczyk na zorganizowanej 10 października konferencji prasowej podsumowali kampanię wyborczą. Mówili również o problemach z bezpieczeństwem na drogach w Polsce i konieczności zwiększenia kar dla kierowców, którzy spowodowali wypadek będąc pod wpływem alkoholu.

Na miejsce spotkania wybrano okolice ulicy Brzeźnickiej w Radomsku, która jest jedną z wielu dróg w naszym mieście, na której codzienny ruch drogowy jest bardzo nasilony i często dochodzi tam do wielu wypadków. To właśnie temat bezpieczeństwa na drogach został poruszony przez kandydatów Lewicy.

- Spotkaliśmy się w tym miejscu dlatego, że sytuacja pieszych w Polsce jest tragiczna. Co roku ginie na drogach ponad 800 pieszych. Statystyki są nieubłagane, jeżeli porównamy naszą sytuację z Unią Europejską to naocznie widać, że jest ona zła. Co piąty pieszy, który ginie, ginie właśnie w Polsce. Lewica chce to poprawić. Chcemy brać przykład z innych krajów Unii. Proponujemy pakt dla pieszych. Wdrążymy go jedną ustawą. Trzeba zmienić przepisy, aby to pieszy miał pierwszeństwo przy podchodzeniu do przejścia dla pieszych. Chcemy też, aby przy węższych ulicach przejścia były wyniesione, tak by spowolniały ruch. Przy szerszych ulicach chcemy by były wysepki
- mówiła Anita Sowińska, kandydatka na posła z numerem 1 na liście Lewicy.

Oprócz tego Lewica chce podniesienia kar dla kierowców będących pod wpływem alkoholu, którzy dodatkowo spowodują wypadek z udziałem pieszych. Mowa była również o potrzebie usprawnienia komunikacji kolejowej i miejskiej, tak by kierowcy mieli alternatywę i mogli przesiąść się do pociągu bądź autobusu.

- Sama jestem osobą, która od 19 roku życia nosi blizny po wypadku samochodowym spowodowanym przez osobę pod wpływem alkoholu. Miała ona 3,2 promila. Lewica patrzy na wszystkie problemy Polski, bardzo pro społecznie, pro państwowo i bardzo szeroko. Bo jeżeli mówimy o problemie alkoholowym, to mówimy również o tym, że ludzie mają blizny, ale nie tylko fizyczne, ulegają inwalidztwu, ale również, każdy wypadek to ogromna trauma psychiczna. Nie mamy dostępu do psychiatrów. Chciałabym też zwrócić uwagę na problem, jakim jest komunikacja w naszym kraju. Bo żeby było mniej wypadków samochodowych, trzeba mniej samochodów, a żeby było ich mniej trzeba usprawnić komunikację kolejową i miejską. Mniej samochodów to też mniej smogu. My patrzymy na kraj, jak na zespół naczyń połączonych. Lewica pokazuje, że musimy myśleć o nas wszystkich, ponad partyjnie. Lewica łączy
- mówiła Małgorzata Ptak, kandydatka na posła z numerem 5 na liście Lewicy.

Więcej o:
wybory 2019 radomsko wybory 2019 lewica radomsko wybory lewica radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE