Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” ruszyła w Radomsku

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” ruszyła w Radomsku

Wzorem lat ubiegłych miasto Radomsko i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Celem kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł jest wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych w zakresie nowoczesnej edukacji prozdrowotnej (alkohol, papierosy, dopalacze, nowe narkotyki) poprzez prowadzenie zajęć profilaktycznych, spotkań, konkursów, wspieranie budowy poczucia własnej wartości, nauka samooceny, doskonalenie umiejętności pozytywnego myślenia.

W tym roku kampanii przyświeca hasło „Chce mi się chcieć!”.

We wtorek 26 marca, materiały kampanii zostały przekazane przez Elżbietę Chybalską przewodniczącą Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, do wszystkich szkół podstawowych w Radomsku. W materiałach tych są  karty pracy, zawierające ćwiczenia i zadania, dostosowane do wieku odbiorcy, ułatwiające zapoznanie się z treściami przekazywanymi w kampanii, związanymi z samopoznaniem, akceptacją siebie oraz osiąganiem poczucia własnej wartości i adekwatną samooceną.

- W obecnej edycji kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” skoncentrowaliśmy się na uczniach z klas IV – VI – mówi przewodnicząca Elżbieta Chybalska.

Więcej o:
ztu zachowaj trzeźwy umysł mkrpa radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE