Kampania Pomarańczowej Wstążki w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

Każdego roku od 1 do 19 listopada realizowana jest światowa kampania - 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, zwana „Kampanią Pomarańczowej Wstążki”. W tak ważnej kampanii nie może zabraknąć Miasta Radomska.

O różnych aspektach przemocy oraz jej skutkach, a także o obowiązkach prawnych w celu jej zapobiegania, będzie mowa podczas panelu dyskusyjnego, który odbędzie się 14 listopada w sali 104 Urzędu Miasta w Radomsku. Początek spotkania zaplanowany jest na godz. 12.00.

Autorem światowej kampanii jest fundacja Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. W Polsce działanie takie koordynuje Fundacja po DRUGIE. Co roku przez pierwszych 19 dni listopada różne organizacje, instytucje, placówki pracujące z dziećmi i młodzieżą podejmują różnorodne działania informacyjne na rzecz edukacji dotyczącej profilaktyki przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży.

Kampania jest prowadzona na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. W lokalnej edycji akcji przyświeca hasło „Dziecko w troskach nie utonie, gdy wokół są pomocne dłonie”.

- Mówimy więc o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie i wolności. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej – mówi Wioletta Marcinkowska z UM w Radomsku.

Urząd Miasta w Radomsku wspólnie z innymi lokalnymi podmiotami m.in. Lokalnym Punktem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, Sądem Rejonowym, Prokuraturą Rejonową Komendą Powiatową Policji, Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Zespołem Interdyscyplinarnym, Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, przypomina że przemocy należy zawsze mówić „STOP”.

Działając w duchu celów kampanii o przemocy będą również „mówić” plakaty umieszczone w city-lightach na przystankach autobusowych na terenie miasta Radomska oraz slajd emitowany na telebimie przy Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Opublikowane plakaty to nagrodzone prace w ramach konkursu pn. „Pełną Mocą Walczymy z Przemocą” realizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku.

W galerii artykułu prezentujemy nagrodzone prace w ramach konkursu pn. „Pełną Mocą Walczymy z Przemocą”.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Kampania Pomarańczowej Wstążki w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE